Práve hráme

01/02/2024

Céline Dion vydá dokument: Mapovať bude jej život s neurologickým ochorením


Ešte v decembri 2022 sme sa dozvedeli, že speváčka Céline Dion trpí nevyliečiteľnou neurologickou chorobou, kvôli ktorej musela zrušiť aj turné. 55-ročná speváčka trpí ochorením, ktoré sa nazýva Syndróm stuhnutého človeka. Podľa informácii je toto ochorenie vskutku zriedkavé a postihuje najmä mozog a miechu.

Všetci fanúšikovia na ňu úpenlivo mysleli a posielali jej srdcervúce pozdravy, avšak v decembri minulého roka sa speváčkina sestra vyjadrila, že Céline na tom nie je dobre. Mala prestať ovládať svoje svaly, no vraj sa nevzdáva a s ochorením sa snaží bojovať a má ambíciu vrátiť sa na pódiá.

Ak ťa zaujíma, ako prebieha jej liečenie, i samotný život s týmto ochorením, Céline Dion ti dovolí nakuknúť do jej súkromia, pretože vyjde dokument, ktorý bude mapovať práve túto tematiku. Snímka sa bude volať I Am: Céline Dion, v ktorej budeme sledovať život celosvetovo uznávanej speváčky, ktorá bojuje s diagnózou, ktorú jej diagnostikovali.

Dokument vznikal pod taktovkou filmovej tvorkyne Irene Taylor, ktorá bola nominovaná na Oscara. Oficiálny opis pripravovaného dokumentu znie: „Je to emocionálny, energický a poeticky milostný list hudbe.“ Šéfka Amazon MGM ho opísala ako surové a intímne zobrazenie kľúčového času, píše sa na portáli theguardian.com.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Nadácia Dobrý skutok