Práve hráme

19/01/2024

Richter zo SMERU: Do diskusie o Trestnom zákone sa zapojíme, keď bude v prvom alebo druhom čítaní


Prezidentka v parlamente odmietla nižšie tresty, zrušenie špeciálnej prokuratúry či krátke premlčacie lehoty pre kriminálnikov. Smer výhrady hlavy štátu odmietol a prezidentku označil za hovorkyňu opozície. Pri mimoriadnej schôdzi vládni poslanci podržali Andreja Danka.

Prečo teda vládna koalícia nechce o zmenách v trestnej politike štátu diskutovať s opozíciou? Prečo hovorí o porušovaní ľudských práv, no prezidentka hovorí, že to nie je pravda? Prečo je pre Smer, Hlas a SNS tak dôležité rýchlo meniť tresty a rušiť špeciálnu prokuratúru?

A čo hovoria politici na katastrofálnu správu generálnej prokuratúry o situácii deti v našich reedukačných zariadeniach? Vedeli o tom, že tam pri deťoch porušujú ľudské práva, že deti nemajú toaletný papier či zubné kefky, že ich trestajú, v horších podmienkach ako vo väzniciach? Čo teraz s tým? A mal byť bývalý riaditeľ Čistého dňa dostať od štátu novú akreditáciu?

Braňo Závodský sa rozprával s predsedom poslaneckého klubu strany Smer – SD a predsedom sociálneho výboru parlamentu, exministrom práce Jánom Richterom a s poslancom parlamentu za SaS a členom sociálneho výboru Vladimírom Ledeckým.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres