Práve hráme

21/12/2023

Česko plače. Šialená streľba na univerzite má mnoho obetí


Po streľbe na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe je 15 mŕtvych. Ďalšie desiatky ľudí sú zranené, mnohí z nich vážne. Počet obetí, žiaľ, môže stúpať. Strelec študoval na Karlovej univerzite a bol študentom filozofickej fakulty. Polícia páchateľa zneškodnila. Všetci zranení boli rozvezení do pražských nemocníc. Vedúci psychológ polície Českej republiky Vladimír Voska informoval, že akcia polícia bola promptná. Česká vláda pre túto tragédiu plánuje mimoriadne zasadnutie.

Strelec na Karlovej univerzite bol študentom Filozofickej fakulty, najskôr doma zastrelil otca. V budove fakulty sa skončili pyrotechnické práce, polícia zatiaľ nezačala s identifikáciou zastrelených osôb, oznámil český policajný prezident Martin Vondrášek pre ČT 24. Strelec si vzal život, polícia proti nemu tiež použila zbraň. Bol legálnym držiteľom niekoľkých strelných zbran. Polícia dostala o 12.20 informáciu o tom, že 24-ročný muž z obce Hostouň mal odísť do Prahy s tým, že si tam chce zobrať život. Páchateľ streľby sa podľa polície inšpiroval podobnou hroznou udalosťou v zahraničí.

Všetkým rodinám obetí vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj fotografie: TASR AP Photo/Petr David Josek, Text: Spravodajstvo Rádia Expres/TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií a videí zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. 

Zdroj náhľadovej fotografie: Rádio Expres

Nadácia Dobrý skutok