Práve hráme

14/12/2023

Ohavné praktiky hostinca v Krvavých Šenkoch. Nevinné dievča sa dostalo do smrteľnej kanibalskej pasce


Dedina Krvavé Šenky, v blízkosti Nitry, niesla kedysi meno Huszár Majer. Hoci dedina už načisto vymrela, celé desaťročia ľuďom naháňala strach. Akoby sústavne priťahovala nielen prízraky z iného sveta, ale aj katastrofy z toho nášho. Legendy rozprávajú o čudných udalostiach, ktoré sa tu pred takmer dvoma storočiami odohrali.

Videli tu duchov, zem vydala mŕtve telá nevinných obetí niekoľkých vrážd, rozdeľovali sa tu peniaze z najväčšej bankovej lúpeže v slovenskej histórii a na ceste cez dedinu vyhasli životy pri hrozivých dopravných nehodách. Najzaujímavejší je ale príbeh o hostinci, pod ktorým sa ťahala ľudožrútska chodba. Pocestní, ktorí do hostinca vstúpili, si tu doslova vychutnali svoju poslednú večeru.

„Pri vôni oškvareného tuku, ktorá vychádza z hrnca ju napína na zvracanie. Už si je takmer istá, že to nie je mäso z prasaťa ani zo srny. Zvláštne páchne, gazdiná do guľáša pridáva veľké porcie papriky a korenia, aby prebila ten puch. Ale je možné, aby to mäso bolo naozaj ľudské? Luciu zakaždým, keď dvíha pokrievku a nazerá dnu, premkne hrôza. Už ani sama nevie, čo by v ňom potrebovala zbadať, aby sa potvrdilo to, čo tuší. Oko, prst, kučeravý vlas, ďalšie ucho? Radšej hladuje, nedokáže vziať do úst niečo také odporné.“

Vypočujte si prvú epizódu Krvavé šenky z tretej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!, ktorý vám priblíži príbeh Lucie, ktorej sa ako jedinej podarilo ujsť zo zajatia vrahov-kanibalov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

CREDITS:

Scenár: Veronika Kolejáková
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Marek Majeský
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Nadácia Dobrý skutok