Práve hráme

06/12/2023

Vláda tvrdí, že ide konsolidovať verejné financie. Podľa Viskupiča z SaS zdanila všetko, čo sa hýbe


Vyššie dane, viac peňazí z alkoholu a cigariet, vyššie zdravotné odvody, ale aj zrušenie jedného dňa pracovného pokoja, menší príspevok do druhého piliera či mimoriadne dane pre banky.

Na druhej strane trinástete dôchodky pre všetkých seniorov, sociálne dávky na hypotéky aj pre bohatších alebo plán na plošnú pomoc s cenami plynu. Ficova vláda ide konsolidovať naše verejné financie. Všetkých 18 opatrení jej má priniesť takmer dve miliardy eur navyše do rozpočtu. Samosprávy sa sťažujú na chýbajúcu pol miliardu a avizujú zatváranie plavární či zimných štadiónov. Opozícia zas vládu za konsolidačné opatrenia ostro kritizuje.

Pomôžu teda opatrenia skutočne ľuďom aj štátu? Nebudú znamenať ešte väčší prepad ekonomiky a ešte viac ľudí v pasci stredného príjmu a chudoby? Ako vláda šetrí na sebe? A prečo samosprávy hrozia zatváraním plavární a štadiónov pre vraj chýbajúcu pol miliardu eur? Čo s tým vláda urobí? Braňo Závodský sa rozprával s predsedom výboru Národnej rady pre financie a rozpočet a poslancom za stranu Hlas-SD Jánom Blcháčom podpredsedom finančného výboru a poslancom za SaS Mariánom Viskupičom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres