Práve hráme

05/12/2023

Mladá Slovenka Erika Rein predstavuje prvý singel z pripravovaného albumu


Chceš počuť (a vidieť) ako znie, keď sa stretne popová a r´n´b speváčka s producentom alternatívnej a experimentálnej hudby? Teraz máš tú možnosť! Prvý singel z pripravovaného albumu speváčky Eriky Rein a producenta a skladateľa Jonatana Pastirčáka je konečne na svete. Dostal aj svoju vizuálnu podobu v klipe od všestranného kreatívca Damiana Pastirčáka.

Pesnička je hravou oslavou sebavedomej sexuality, ktorá búra stereotyp trpiteľskej lásky a závislosti na mužskej pozornosti. Hra so slovami, cez ktoré sa príbeh vyvíja ďalej, prináša nové prekvapenia a významové zvraty. Spontánne smiechy a citoslovcia už len podčiarkujú autenticitu, s ktorou skladba vznikla.

Klip sa odohráva v imaginárnom hoteli, v izbe, v ktorej sa tajomstvá zamykajú do trezoru

Z na prvý pohľad kľudného, až mierne nudného večera, sa stáva opojná jazda hotelovými zákutiami. Erika Rein si večer, ktorý patrí iba jej, patrične užíva.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Erika Rein je slovenská r´n´b a popová speváčka. Na konte má už viacero singlov a úspešných spoluprác s menami ako Dame, Yael, 7krát3. Poznať ju tiež môžete z tribute projektu 2000ckovým hitom 0u0us. Spoluprácou s Jonatanom Pastirčákom sa posúva od štandardnejšieho mainstreamu do nových vôd, kde sa pop stretá s experimentom a naopak.

„Sme unavení z neustáleho škatuľkovania na pop a alternatívu a z rozdeľovania týchto dvoch svetov. Chceme robiť hudbu, ktorá sa týmto škatuľkám vyhýba. Hudbu, ktorá bude slobodná, hravá a autentická. Delenie na pop, experiment a alternatívu, je vo svetovom mainstreame už dávno prežitkom. Stačí si vypočuť posledný album Rosalie alebo Travisa Scotta, len u nás sa z nejakého dôvodu ešte stále drží,“ priblížili tvorcovia.

Jonatan Pastirčák, tiež známy ako Isama Zing alebo Pjoni, je oceňovaný hudobný producent a filmový skladateľ. Stojí za viacerými výraznými albumami českej a slovenskej hudobnej scény, ako napríklad Celibát od Katarzie, eponymný album Zvíře Jménem Podzim alebo svoj posledný autorský debut pod pseudonymom Isama Zing – Blurry AF, s ktorým vyhral aj cenu Radio Head Awards za najlepší album roka podľa novinárov. Je držiteľom Českého leva za najlepší soundtrack ku filmu Arvéd.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres