Práve hráme

04/12/2023

Slovenský raper Majk Spirit vydal album nový čLOVEk 2.0 – je plný lásky a na obálke je jeho dcérka


Majk Spirit vydáva dlho očakávaný album Nový čLOVek 2.0. Jeho už v poradí jedenásty štúdiový album nadväzuje na jeho sólový debut Nový človek z roku 2011, ktorý sa stal ikonickým dielom československej hudobnej scény. Najnovší album vyšiel 1. decembra a v jeho skladbách nájdu ľudia osobné aj spoločenské témy. Titulnú pesničku SavageS vydal raper ešte pred oficiálnym vydaním albumu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Majk Spirit patrí k najvýraznejším osobnostiam na slovenskej hudobnej scéne, a to najmä vďaka jeho práci so slovami. Vydané single z nového albumu opäť predznamenávajú textovú hĺbku a tematickú rozmanitosť. Fanúšikom hlbokých textov ponúka hudobný zážitok plný emócií a autentickosti. „Album sa volá nový čLOVek 2.0, takže je hlavne o láske. V jednej mojej skladbe zaznie: Láska je všetko, čo potrebuješ, nič nové pod slnkom. Myslím, že robiť to, čo milujeme je to najlepšie, čím môžeme prispieť tomuto svetu,“ uviedol Spirit k názvu albumu a jeho koncepcii.

Na titulnej fotke je jeho dcérka Aria

Na názov nový čLOVek 2.0 priamo nadväzuje aj obal CD s fotkami od fotografa Branislava Šimončíka – na jednej strane je totiž fotka Majka Spirita a na druhej strane je jeho trojročná dcérka Aria. Spoločne s manželkou Máriou sa nedávno presťahovali do Prahy, čo tiež symbolizuje novú Spiritovu etapu. Fanúšikovia Majka Spirita môžu očakávať, že najnpvší album, ktorý je už jedenástym v poradí, bude predstavovať ďalší míľnik v jeho umeleckej kariére.

„Som rád, keď za mňa hovoria výsledky. Pri mojich veľkých sólových albumoch si dávam záležať, aby som ideálne predčil očakávania, o to viac pri tejto doske, pretože Nový človek z roku 2011 mal veľký úspech. Myslím si, že je to kvôli jednej veci, na ktorú som extrémne pyšný a ktorú si dovolím povedať, že viem najlepšie z celého Česka a Slovenska – moje albumy majú silu transformovať a zmeniť život na lepšie. Všetky kľúče, ktoré k tomu poznám, sú na tomto albume,“ dodal Spirit.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Album predstavil netradičnou formou a vo výnimočných priestoroch. Do krásneho barokového refektára Dominikánskeho kláštora v Prahe pozval svoju rodinu, priateľov a kolegov na spoločné počúvanie albumu. (Refektár je spoločná jedáleň mníchov v kresťanských kláštoroch alebo rehoľných domoch, ale aj v iných sakrálnych stavbách – pozn. red.). Nezabudol ani na svojich fanúšikov, ktorí akciu mohli naživo sledovať prostredníctvom sociálnych sietí. Na skladbách z nového albumu spolupracoval s umelcami ako H16, Ben Cristovao, Separ, Momo, Dorian, Alan Murin, Dame a ďalšími.

Album sľubuje nielen vynikajúce texty, ale aj skvelé hudobné aranžmány a zvukovú pestrosť. Majk Spirit spojil sily aj s vynikajúcimi producentmi ako Hellion, Grimaso, Abebeats, Jerry Lee, SpecialBeatz, Double, Übeatz, Maxo Šramek, Marek Šurin a ďalší.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres