Práve hráme

30/11/2023

Pre niektorých bola schizofrenička, pre iných unikátne médium. Počul si už o hrozivom spektrálnom znásilnení?


Doris Bitherová bola slobodná matka štyroch detí. Po tom, čo sa rodina usídlila v starom, opustenom dome, sa v ich životoch začali diať paranormálne javy. Lietajúce predmety a trasúci sa nábytok však vystriedali agresívne návštevy údajne troch duchov, ktorí Doris začali týrať a sexuálne zneužívať. Hypotézy o tom, čo sa Doris Bitherovej vlastne dialo, sa dodnes rôznia. Jej príbeh však patrí k najdesivejším zdokumentovaným paranormálnym prípadom, ktorý sa zároveň stal predmetom výskumu uznávaného psychofyziológa Barryho Taffa. Na základe Taffových zápiskov o Dorisinom prípade vyšla aj kniha, ktorá sa stala bestsellerom. Podľa jej príbehu vznikol v roku 1982 aj hororový kinohit – Entita. Kniha aj film zarobili milióny dolárov, ale žena, ktorá sa stala inšpiráciou týchto diel, z tržieb nedostala ani dolár. Zomrela chudobná a opustená.

„Doris bojuje, chrčí a dusí sa, ale zovretie nepoľavuje. Už by takmer stratila vedomie, keď tlak na krk zoslabne a hmota zmizne. Doris lapá po dychu. Keď sa upokojí, zhlboka sa nadýchne a zacíti v miestnosti odporný pach spáleniny. Schytí do rúk fľašu vína a hltavo sa napije. Presviedča samú seba, že to všetko bola ilúzia, halucinácia. V tom ale zazrie svoj odraz v malom zrkadle na stene. Ustrnie. Na krku má podliatiny. V tvare stôp po prstoch dvoch malých rúk.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si prvú epizódu Entita z tretej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!, ktorý vám priblíži príbeh ženy, ktorú posadli nadprirodzené entity.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

CREDITS:
Scenár: Zuzana Ferenczová
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Marek Majeský
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Nadácia Dobrý skutok