Práve hráme

10/05/2014

Máša chodí minským metrom!


Najskôr vysvetlenie pre neznalých tejto problematiky, tu je užitočné video…

Маша и Медведь – Сладкая жизнь 🍭 (Серия 33)

V krajine prezidenta Lukašenka je hokejový šampionát prvý raz, presne dvakrát to už využili dobrovoľníci okolo haly ako ospravedlnenie, že mi nemôžu pomôcť. Inak sú ochotní a milí. Dokonca aj uveriteľne vysmiati a dúfam, že to nie je príkazom niekoho zhora.
Čechov už mali naše mladé pušky takmer v hrsti, no potom prišiel Jardov moment M a bolo. Dnes to ale v meste vôbec nebolo cítiť, nikto sa nehral na urazeného. Čechom so Slovákmi chutilo popíjať, skandovať, zabávať sa a užívať si pekné počasie. To sa inak popoludní pokazilo. A nad Minskom sa začalo zmrákať. Dúfajme, že mračná nad Réwayom sa rozplynú rýchlejšie ako tie minské, lebo tu až do tmy striedal dážď lejak a naopak. Späť k Réwayovi, Martin si zranil pri poludňajšom rozkorčuľovaní dolnú časť tela, proti Kanade na súpiske chýbal.
Výlet do centra stál za to… Cestou v metre som stretol s kolegom z novín spomínanú Mášu. Aj s mamou Mášou staršou.

1

Neskôr sa na nás aj usmiala, lebo sa jej páčili naše veľké novinárske akreditácie na krku, ktoré nosíme aj v hromadnej doprave, lebo ju máme potom zadarmo.

Mnohí slovenskí fanúšikovia, ktorí prišli na Čechov, zostali aj na Kanadu. Merať cestu do Bieloruska sa oplatí na dva zápasy viac, ako len na jeden. V centre okrem našich boli Česi, Lotyši, ale aj smutní Kazachovia, ktorí prehrali s Nemcami až po nájazdoch.
Domáci bavia fanúšikov štýlovo

2

Bielorusi si dali záležať na prezentácii tradícií. Fanúšikov z celého sveta učia pri hale folklórne tance. A čuduj sa svete Slovákom to šlo spomedzi všetkých najlepšie! Prečo sme len my neučili pred tromi rokmi v Bratislave a Košiciach odzemok?!

3

Bieloruské Safri Duo
Bieloruské Safri Duo
Kto mi napíše na vrbican@expres.sk ako sa volá hudobný nástroj v rukách pani Jeleny, má u mňa prekvapko z Bieloruska
Kto mi napíše na vrbican@expres.sk ako sa volá hudobný nástroj v rukách pani Jeleny, má u mňa prekvapko z Bieloruska

PS: Aby som nezabudol, tu sú sľúbené bieloruské kočky z večerného živého vstupu

6

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres