Práve hráme

21/11/2023

Toto musíš zažiť! 90-členný orchester zahrá hudbu z filmu Harry Potter a tajomná komnata


Séria filmových koncertov Harry Potter in Concert sa vracia do Bratislavy s druhým dielom – Harry Potter a Tajomná komnata in Concert. Už 17. februára 2024 budú môcť diváci prežiť čaro filmu v sprievode Symfonického orchestra Slovenského Rozhlasu, ktorý bude hrať nezabudnuteľnú hudbu Johna Williamsa pod taktovkou Ernsta van Tiela.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vo filme Harry Potter a Tajomná komnata autá lietajú, stromy sa bránia a na začiatku druhého ročníka v Rokforte príde Harryho Pottera varovať záhadný domáci škriatok. Čaká naňho dobrodružstvo, ale aj nebezpečenstvo. Krvavý nápis na stene oznamuje: Tajomná komnata bola otvorená. Na záchranu Rokfortu budú potrebné všetky Harryho, Ronove a Hermionine magické schopnosti, odvahu nevynímajúc.

Úžasná hudba z pera Johna Williamsa, ktorá získala nomináciu na cenu Grammy, sa okamžite stala klasikou a vyčarila nádherné a vzletné motívy, ktoré sprevádzajú Harryho Pottera na jeho čarovnej ceste.

90-členný orchester bude hrať Harryho naživo

Film bude premietaný vo vysokom rozlíšení na veľkom, viac ako 12-metrovom plátne so slovenským dabingom. „Veľmi sa tešíme, že po úspešnom prvom ročníku môžeme priniesť pokračovanie Harryho príbehu opäť do Bratislavy. Na divákov čaká unikátny večer, počas ktorého zažijú spojenie 90-členného symfonického orchestru s magickým príbehom Harryho a jeho priateľov, ktorý bude premietaný na veľkom kinoplátne. Takúto atmosféru nezažijete ani doma, ani v kine, preto je tento koncert tak jedinečný,“ hovorí producent koncertu na Slovensku Tibor Engler zo spoločnosti DRYEYE Film.

Vďaka slovenskému dabingu budú vstupenky ideálnym vianočným darčekom nielen pre dospelých fanúšikov a fanynky, ktorí s filmom odrástli, ale aj pre najmladšiu generáciu, ktorá si tak môže celý zážitok užiť v netradičnom prevedení v sprievode symfonického orchestra. Organizátori tiež prezradili, že aj tento rok pripravujú pre malých aj veľkých opäť kreatívny sprievodný program, ktorý predstavia už čoskoro.

Prvý koncert si diváci užili

Spoločnosť DRYEYE Film priniesla prvý koncert na Slovensko počas jari 2023. Koncertu sa zúčastnili tisícky divákov, ktorí si okrem koncertu mohli vychutnať aj zábavný sprievodný program. Na tom ich čakalo množstvo hier, možnosť zahrať si na hudobných nástrojoch či ozajstná Šikmá ulička, na ktorej kúpite všetko, čo by mal správny čarodejník mať! Viac informácií o jedinej oficiálnej sérii filmových koncertov o Harrym Potterovi nájdete na stránke harrypotterinconcert.com. Lístky si môžete kúpiť už teraz na portáli Predpredaj.sk.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok