Práve hráme

14/11/2023

Fantastická Dua Lipa prichádza s novým singlom Houdini a avizuje nový album


Na tento okamžik netrpezlivo čakali mnohí fanúšikovia po celom svete. Dua Lipa zverejnila nový singel Houdini a symbolicky odštartovala novú etapu, ktorú ukončí vydaním novej platne. Zatiaľ posledný album ponúkla na začiatku covidovej pandémie v marci 2020.

Zbierka Future Nostalgia, za ktorú dostala dve Brit Awards a tiež cenu Grammy, je považovaná za dokonalý popový album –  veď aby aj nie, keď obsahuje megahity ako Don´t Start Now, Physical, Levitating alebo Love Again. Britská speváčka definovala novú tvár pop music, keď vynaliezavo skombinovala futuristické zvuky s prvkami disco hudby. Tento rok vo februári sa stala prvou speváčkou, ktorá na Spotify nazbierala s každou svojou platňou viac ako 10 miliárd prehratí.

Uzatvára starú éru a začína úplne odznova

Nedočkavých fanúšikov Dua Lipa čiastočne uspokojila duetom Sweetest Pie s Megan Thee Stallion a tiež tento rok piesňou Dance The Night, ktorú nahrala pre film Barbie. V hudobnom videu k letnému hitu sa obria zrkadlová guľa uvoľnila zo stropu a roztrieštila sa na podlahu. Akoby tým Dua Lipa symbolicky uzavrela jednu éru. Či už ide o kompletný rebranding sociálnych sietí, premena profilu na Spotify alebo výprava do londýnskych ulíc, kde s reportérom BBC dala novinku vypočuť náhodným chodcom a vypočula si ich názor.

Houdini je čisto tanečno syntetizátorový pop, plný zvukových ornamentov, inšpirovaný psychedelikou sedemdesiatych rokov. Space klávesy evokujú cestu vesmírnym priestorom a sľubujú zaujímavé dobrodružstvo. Dua Lipa nás pozýva na výlet, z ktorého sa nám nebude chcieť naspäť.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Houdini stelesňuje pocit, keď sa o 4 ráno chýli ku koncu a vy ste unavení a spotení, ale proste nechcete, aby party skončila,“ hovorí samotná speváčka. Priznáva, že nahrávka vznikala podobne, ako jej ďalšie veci z pripravovaného albumu. „Skladby sme pripravovali v radostných okamžikoch absolutného chaosu, keď som sa svetom pohybovala s ľahkosťou a optimizmom a neriešila som, čo ako dopadne. Krása je v tom, byť otvorený všetkému, čo vám život postaví do cesty,“ doplnila. V novinke zároveň proklamuje, že pokiaľ ju niekto alebo niečo dostatočne zaujme, zmizne ako slávny eskapológ.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Instagram

Nadácia Dobrý skutok