Práve hráme

12/05/2014

Što to jest?! Eto kompjúter!


Francúzi si v tretej tretine urobili z našich Bastilu a rozstrieľali ju štyrmi gólmi. A bolo po revolúcii. Tréner po zápase hovoril priamo, nehľadal výhovorky, aj keď sa to nepočúvalo dobre. Slovník, v ktorom pred šampionátom dominovali heslá ako dravosť, odhodlanosť, či entuziazmus mladých pušiek, nahradili pojmy neskúsenosť, boj o záchranu, nedisciplinovanosť. Ale nebuďme pesimisti, bič plieska na konci. Mimochodom, bič plieskal aj na námestí v minskom centre, títo dvaja sa bičovali navzájom. Zláátííí.

1

Ale o inom som chcel… Aréna Čižovka (menšia 9-tisícová hala, v ktorej sa hrá A skupina na šampionáte v Minsku) je zabezpečená skoro ako sídlo prezidenta.

Zdroj foto: www.mynativebelarus.blogspot.com
Zdroj foto: www.mynativebelarus.blogspot.com

Ak sa niekto sťažoval na kontroly, ktoré prišli na medzinárodné letiská po 11. septembri 2001, chrlil by lávu aj na Lukašenkových majstrovstvách. Doba je však zlá a kontroly musia byť. Včera sa na okamih začalo povrávať, že by na Čechov so Švédmi prišiel k nám do arény Čižovka sám pán prezident. Ale dobrovoľníčka Saša nás vysmiala: „Chlapci… to by to tu vyzeralo inak, keby bol prezident na ceste!“ Dodala, že kompletne celý bulvár (7 prúdová cesta) okolo Čižovky by bol uzavretý a kontroly, cez ktoré prechádzame každý deň, by boli ešte podrobnejšie (Museli by sme sa vyzliecť do trenírok a šli by sme pod röntgen?).
Pri vstupe to vyzerá takto: 
Rady ľudí merajú aj 20 metrov, stáť sa mi v nich nechce, tak idem bočnou služobnou kontrolou. „Eta što?“ pýta sa gorila a ukazuje na notebook v taške. „Eto kompjúter!“ Tam vyložím z tašky počítač, musím ho pred bezpečnostnou službou zapnúť (predvčerom som prišiel s vybitým notebookom a skoro som mal smolu). Následne ma prešacujú a s úsmevom môžem ísť ďalej. Celkom na začiatku sme ukazovali aj baterky v diktafónoch, teraz už miestni ochrankári tie záhadne strojčeky s displejom spoznali. Baterky ich už nezaujímajú… A to, že prechádzame niekoľkokrát denne cez detektory kovov ani nehovoriac. S novinármi žartujeme, že keď sa vrátime domov, budeme po tme žiariť.

Mobilné aplikácie Rádia Expres