Práve hráme

01/11/2023

Mama mu chcela zabrániť v sobáši s bosorkou. Skutočnou temnou hrozbou v obci Brdárka však bola ona sama


Temné, takmer zabudnuté bytosti sa z času na čas pokúšajú preniknúť naspäť do nášho sveta. Deje sa tak aj pred sviatkom všetkých svätých. Na dušičky.

Hlboko v panenských Stolických vrchoch, v malebnom, ale drsnom kraji, čupí horská dedinka Brdárka. Dnes je už takmer vymretá. Len každoročne v máji sa sem nahrnú tisíce výletníkov, ktorí sa chcú odfotiť pri legendárnych čerešňových sadoch.

Ešte nie tak dávno bola táto dedinka miestom, kde život určovali prísne pravidlá a chýrna brdárska čierna mágia. Tá nepriala nikomu a ničomu. Už vôbec nie mladej láske. Tu na konci sveta, v tieni hory Radzim, sa údajne odohrávali príbehy, z ktorých dodnes mrazí.

„Čierna kniha! Takú majú doma bosorky. Zapisujú do nej čary a dedí sa len v rodine! Takže predsa bola tvoja mama bosorka, ako sa hovorí! „Tu! Čítaj! Kúzla ako opantať mládenca. Všelijaké diabolské kresby a znaky. Moje meno napísané! Matej Ondava a prameň mojich vlasoch. A tuto. Kúzla, ako zniesť človeka zo sveta! Aj tetku si si zmárnila? Aj mňa by si po svadbe zmárnila, tak, ako mater tvojho otca?!“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vypočujte si prvú epizódu Bosorky z Brdárky z tretej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!, ktorý vám priblíži príbeh lásky Mateja a Milky, ktorá zvíťazí nielen nad ľudskou zlomyseľnosťou, ale aj nad samotnou čiernou mágiou.

Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

CREDITS:
Scenár: Michaela Materáková
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela
Hlas: Marek Majeský
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Mobilné aplikácie Rádia Expres