Práve hráme

03/11/2023

The Beatles vydajú svoj posledný singel Now and Then. Vznikol vďaka umelej inteligencii


Posledná skladba od legendárnej skupiny The Beatles vyjde po neuveriteľných 53 rokoch od rozpadu kapely. Skladba nesie názov Now and Then a bola vytvorená vďaka umelej inteligencii. Novinka zatiaľ nie je vonku, no dočkáme sa jej už čoskoro – fanúšikovia si ju budú môcť vypočuť už 2. novembra 2023.

Now and Then je dlho očakávaná pieseň, ktorá sa označuje aj ako finálna, so všetkými štyrmi členmi. Pri tvorbe pomohla umelá inteligencia, ktorú využili na vylepšenie zvuku v dokumente Get Back, píše portál theguardian.com. Pesničku pôvodne naspieval zosnulý John Lennon, ktorý je aj jej autorom. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na rozšírené verzie  RED AND BLUE ALBUMS, ktoré uzrú svetlo sveta 10. novembra. K novej pesničke, ktorú po viac ako 50 rokoch dokončili Paul McCartney a Ringo Starr, vznikol aj krátky trailer, v ktorom je načrtnuté, ako pieseň vznikala.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Vyhrajte si Rok života zadarmo!

Iba v Rádiu Expres si jeden z vás môže vyhrať celý jeden bezstarostný Rok života zadarmo! Navyše, počas trvania našej súťaže rozdáme aj 12x Mesiac života zadarmo a zapojiť sa je také jednoduché!

Chcem sa zapojiť
Nadácia Dobrý skutok