Práve hráme

16/10/2023

Zuzana Smatanová predstavila novú pieseň Sľub, že prežijem. Ide o najosobnejšiu skladbu jej kariéry


Rok 2023 patrí Zuzane Smatanovej a jej oslave 20. výročia pôsobenia na scéne – po dvoch úspešných pesničkách Tajomstvo a Gravitácia a veľmi plodnom koncertnom lete, prichádza pred svojich fanúšikov s treťou tohoročnou novinkou, ktorá je asi najosobnejšou piesňou jej doterajšej kariéry.

„Sľub, že prežijem vyšla symbolicky práve na Svetový deň duševného zdravia a je o mojom vlastnom boji s vyhorením a depresiou. Je to môj osobný sľub sebe samej,že to musím zvládnuť, postarať sa o seba, a zachrániť sa. Chcem touto pesničkou poukázať na to, že je potrebné o duševnom zdraví hovoriť na verejnosti oveľa viac ako doteraz, aby sa zotierali stigmy, a aby ľudia, ktorí sa sami trápia s akoukoľvek duševnou nepohodou, alebo aj vážnou poruchou, požiadali o pomoc odborníkov. Urobila som to bez akejkoľvek hanby aj ja, a bolo to to najlepšie, čo som mohla pre seba urobiť. Dnes som aj vďaka odbornej pomoci opäť zdravá, silnejšia a sama pre seba som sa stala najväčším hrdinom. Cez túto životnú skúsenosť som našla cestu k sebaláske aj sebaúcte, objavila som vlastnú hodnotu a teraz chcem pomáhať iným ľuďom, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím,ako som kedysi prechádzala ja,“ otvorila sa speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Videoklip k novinke si nakreslila sama

„Práve preto, že je to môj osobný príbeh, rozhodla som sa nakresliť si ho sama. Dej videoklipu sa odohráva v silnej búrke na rozbúrenom mori – vlny sú obrovské, nedokážem im vzdorovať, vypadnem z loďky, a bezmocne padám až na samé dno. Tam sa rozhodnem, kvôli sebe a mojim najbližším, pozbierať posledné zvyšky mojich síl, odraziť sa od dna a vyplávať opäť nad hladinu. Chcem sa poďakovať všetkým mojim kamarátom, ktorí sa vo videu objavia, za ich osobný odkaz a odvahu podeliť sa s podobnými príbehmi, aký som sama zažila – Kristína Tormová, Fero Joke, Kristína Kanátová a Ronie. Spojila nás rovnaká skúsenosť a čas strávený s nimi bol úžasne ľudský. Navzájom sme cítili našu veľkú vnútornú silu a ochotu rozprávať o našich príbehoch pre všetkých, ktorí to potrebujú,“ priblížila tvorbu videoklipu Zuzana.

Tešiť sa môžeme na nový album. Vyjde koncom mesiaca

Zároveň dodala, že za animáciou mojich obrázkov stojí skvelý Waldemar Švábenský, mix zvuku mal na starosti už tradične Ivan Jombik ,programovala spoločne s Lacom Rychtárikom a hudobnú produkciu si obstarala ona sama.

Presne dnes,16. októbra 2023, vychádza knižka s jej ilustráciami Peter Nagy pre deti II. ,O pár dní na to, konkrétne 27. októbra oslávi 20.rokov na scéne veľkolepým koncertom spoločne s hosťami – Petrom Nagyom, IMT Smile, Kulym, Adamom Ďuricom, Petrom Cmorikom, Bystríkom, skupinou Eleven Hill a ďalšími – kde pokrstí jednak spomínanú knižku, ale aj svoj nový album Rozprávač, ktorý vyjde 30. októbra.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa / Instagram

Mobilné aplikácie Rádia Expres