Práve hráme

16/05/2014

Šajbu! Našim fandia už aj domáci


Bielorusi sú hrdí a ťažko skúšaní národ. Podľa zdrojov ich len počas druhej svetovej zomrela štvrtina celkovej populácie.
Mňa si získali okrem iného tým, ako fandia našej repre. Počas zápasu s Nórmi najskôr začali fandiť Vikingom (niet divu, veď nórsky brankár Haugen je z Dinama Minsk), potom však už hala burácala „Šajbu!“ vždy, keď naši útočili. Fandili nám aj dobrovoľníčky, ktoré sedeli vedľa nás novinárov. Máme ich s kolegami zo Slovenska čoraz radšej. Z priazne domácich sa po víťazstve nad Nórmi tešil aj Ivan Švarný. Minsk bude jeho budúce pôsobisko, zatiaľ je to pre neho sympatické privítanie. Smiali sme sa s ním po zápase, že bude prvý raz v živote miliardár, keď dostane výplatu v bieloruských rubľoch. On nám kontroval, že sumu berie, ale bude ju chcieť vyplatiť v eurách. Ivko… Predsa len… No a spomenuli sme si na Jožka Stümpela, ktorý si niesol prvú výplatu z Dinama Minsk do banky v igelitke (za 1 euro dostanete asi 14 tisíc rubľov, pričom v Bielorusku neexistujú mince. A viete čo je extrém? Majú ešte aj 50 rubľové bankovky).

1

Obligátna vetička ku kontrolám: Dnes sme sa zhodli s kolegami z novín, že nás práve dnes kontrolovali nejak málo. Nemusel som ani otvárať a zapínať počítač! Taká benevolentnosť!
Policajti sú tu na každom kroku, a vyvážajú sa okolo štadiónov na nových autách, minule som ich videl v presne tejto rakete.

2

Bielorusi sa počas šampionátu prezentujú v celom meste, špeciálne sú hrdí na svoj folklór. Odporúčam si toto pozrieť celé, najmä samotný záver stojí za to.

Belarus Folk Dance

A na záver hokejové okienko. Dnes prepukol v našom tíme lazaret. Haščák, Hrivík a Marcinko v abecednom poradí majú virózu. Dúfajme, že to nechytili aj ostatní, trio maródov doktor Grauzel už separoval, každý z nich má samostatnú izbu. Dúfajme, že horúčky a bolesť hrdla rýchlo prejdú, nech sú proti Talianom fit. A vo štvrťfinále už na isto, tam by nám chýbali:).

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres