Práve hráme

02/10/2023

Zomrel predstaviteľ Albusa Dumbledora z obľúbenej filmovej ságy o Harrym Potterovi. Nech odpočíva v pokoji


Herec Michael Gambon, ktorý stvárnil Albusa Dumbledora v šiestich z ôsmich filmov o Harrym Potterovi, zomrel po zápale pľúc. Stalo sa tak v nemocnici, kde s ním bola jeho manželka Anne a syn Fergus. Informovala o tom jeho rodina vo štvrtok 28. septembra, s tým, že herec mal odísť na druhý svet v pokoji a po boku svojich najbližších. Michael sa však dožil krásnych 82 rokov! Jeho blízki teraz žiadajú verejnosť o rešpektovanie ich súkromia v týchto smutných časoch, no ďakujú za všetky pekné správy.

Mnohí ho mali v láske a v obľube

Podľa portálu edition.cnn.com, sa Michael Gambon ocitol v rôznych rolách a filmových charakteroch, no jednou z jeho najväčších rolí bol pátrač, ktorý trpel psoriázou v seriáli Spievajúci detektív z 80. rokov. Najviac však zostane známy vďaka jeho stvárneniu riaditeľa Rokfortu, čoho sa chopil v roku 2002 po smrti Richarda Harrisa.

Na sociálnych sieťach sa tak od jeho smrti objavujú milé príspevky, v ktorých na neho spomínajú jeho filmoví kolegovia Rupert Grint, James Phelps, Emma Watson, Fiona Shaw a iní. „Je smutné počuť, čo sa stalo Michaelovi. Do každého dňa na pľaci vnášal toľko srdečnosti a šibalstva. Ako dieťa ma uchvátil a stal sa mojím osobným vzorom pri hľadaní zábavy a výstredností v živote. Posielam všetku svoju lásku jeho rodine, Rupert,“ napísal predstaviteľ Rona Weasleyho k svojmu instagramovému postu. Herca mali očividne všetci v láske a mnohí k nemu vzhliadali. Nech odpočíva v pokoji.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Nadácia Dobrý skutok