Práve hráme

28/09/2023

Skupina Peter Bič Project predstavuje novinku Len sa smej


Po vydaní kompilácie hitov s názvom To najlepšie z nás, ktorá len pred pár dňami vyšla ako LP, skupina Peter Bič Project prichádza so svojou novinkou Len sa smej a tiež ohlasuje svoje jesenné turné.

„Je to pieseň, ktorá sa mi prisnila, keď som bol v Chorvátsku na dovolenke a ráno som sa zobudil s touto pesničkou v hlave. Hneď som si ju teda zaznamenal, čo bol vtedy tiež malý zázrak. Sú piesne, ktoré prídu a ktoré sa ti snívajú a toto je jedna z nich. Doslova som si ju vysnil. Text sme potom spoločne dotiahli s Vladom Krauszom,“ hovorí o vzniku skladby Peter Bič. „Asi to je tým, že som mal a stále mám pocit, že sa pieseň práve hodí do tohto stavu, v akom všetci žijeme fungujeme. Mám pocit, že ten smiech nám tu chýba a myslím si, že sa treba usmievať, pretože už tej zloby je tu až až,“ vysvetľuje.

Ku skladbe vznikol aj videoklip

„Mojim cieľom bolo vytvoriť pestrý videoklip, ktorý sa dobre dopĺňa s hudbou a posilňuje jej význam. Pri výbere ľudí a lokácií som sa snažil o rozmanitosť a dynamiku, od štúdio ateliéru s ľuďmi ukazujúcimi ich talenty, školskú telocvičňu so žiakmi, až po industriálny priestor, ktorý evokuje atmosféru hip-hopu. Bola to moja prvá spolupráca so skupinou Peter Bič Project a musím zhodnotiť, že veľmi príjemná aj napriek náročnému dvojdňovému natáčaniu, ktorému predchádzalo mnoho dní príprav. Hudobníci boli otvorení rôznym nápadom a pri procese tvorby klipu boli veľmi kreatívni,“ hovorí na margo spolupráce režisér Peter Rončík.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Som rád, že som ho stretol. Natáčali sme  v Prešove v rôznych lokáciách a musím povedať, že tomu dal tú správnu atmosféru. Bola to sranda, veľmi sme si to užili. S Petrom sa dobre pracovalo a bolo tam kopec ľudí, ktorí účinkujú spolu s nami, takže sme si aj zaspievali, zabávali sa a hlavne, aj deti si to užívali s nami a my s nimi,“ uzatvára Peter Bič

Skupina sa momentálne okrem príprav a nahrávania nových piesní venuje programu na jesenné turné, ktoré odštartuje 6.11 v Spišskej Novej Vsi.

Jesenné turné 2023 – Peter Bič Project

  • 6. 11. o 19:00 – Spišská Nová Ves, kino Mier
  • 7. 11. o 19:00 – Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry
  • 13. 11. o 19:00 – Žiar nad Hronom, MsKC
  • 20. 11. o 19:00 – Nitra, PKO
  • 21. 11. o 19:00 – Trnava, Dom kultúry
  • 22. 11 o 19:00 – Trenčín, Piano Club
  • 27. 11. o 19:00 – Levice, Mestské kultúrne stredisko

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej správy: Instagram

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Nadácia Dobrý skutok