Práve hráme

04/09/2023

Kapela Inými Slovami vydala videoklip k piesni Nad vecou z ich debutového albumu


Pomerne mladá štvorčlenná kapela Inými Slovami vydala tento rok svoje debutové EP s názvom Vždy sa máš kam vrátiť. Teraz prišla s prvým videoklipom k skadbe Nad vecou, v ktorom použila retro vizuál. Ten dokonale dotvoril atmosféru skladby. Réžiu, scenár a strih mal na starosti basgitarista kapely Miro Luciak a kameru Patrik Daniel z Dan Production.

Piesňou chceli vyjadriť pocit nádeje a voľnosti. Spevák Lukáš Horňáček povedal na adresu svojej kapely, že v sebe neúnavne živí nádej a hrá svoju osudovú hru najlepšie ako vie, hoci nemajú vždy najlepšie karty. „Oproti živým vystúpeniam nám nahrávanie v štúdiu ponúklo možnosť skladbu rozvíjať tak, aby nebol vynechaný žiaden pre nás podstatný detail, preto aj niektoré gitarové linky vznikli až v samotnom štúdiu,“ priblížil produkciu gitarista Patrik Laki.

Prvý album vydali rok po prvom stretnutí

Kapela sa venuje žánru indie pop rock a prvýkrát sa stretli 23. mája 2022. Presne rok na to vydali debutové EP. „Ako kapela, tak aj klip sa absolútne na nič nehrá, a preto vás veľmi príjemným a nenásilným spôsobom dokáže uviesť do bežného sveta jej autorov. V rovnakom duchu je dramaturgicky vystavané celé EP, ktoré môžeme pokojne nazvať emočnou húsenkovou dráhou. Presne ako život – raz hore a raz dole. Na konci dňa nám ostáva nádej, ktorá je ústredným odkazom a nesie sa celým EP. Názov „Vždy sa máš kam vrátiť“ snáď hovorí za všetko,“ vyjadrila sa kapela Inými Slovami.

Skupina aktuálne tvrdo pracuje na svojom jesennom turné. Viac informácii o kapele, miestach a termínoch turné nájdete na ich stránke: www.inymislovami.sk. EP „Vždy sa máš kam vrátiť“ je dostupné na všetkých digitálnych platformách.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Zdroj náhľadovej fotografie: YouTube

Nadácia Dobrý skutok