Práve hráme

30/08/2023

Huslistka MATHIA v debutovom videoklipe spája hudobné svety Beethovena a Jacksona!


Známa slovenská huslistka Mathia, vlastným menom Martina Výbohová, debutuje prekvapivým spojením hudobných štýlov klasiky a pop-rocku v skladbe Beethoven“s Thriller. Samotný názov skladby naznačuje, že ide o spojenie, tzv. „mash-up“, dvoch hudobných svetov, Osudovej symfónie od Ludvig van Beethovena a svetoznámeho Thriller-u od Michaela Jacksona.

„Nápad Beethoven´s Thriller vznikol už v roku 2021 ako finálová skladba do jednej známej televíznej súťaže. S producentom Eugenom Botošom ml. sme premýšľali nad najlepším spojením starého a nového sveta, a tým sme vytvorili úplne nový námet, ktorý osloví čo najširšie publikum. Zároveň sme hľadali klasické dielo, ktoré je dostatočne známe a hodnotné pre náš spoločný projekt,“ dodáva huslistka.

Martina debutuje nielen pilotnou skladbou, ale aj novým umeleckým menom a prvým profesionálnym klipom

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„S natáčaním videoklipov som doteraz nemala žiadnu skúsenosť, no musím povedať, že som si to veľmi užila hlavne kvôli uvoľnenej atmosfére, ktorú vytváral režisér a kameraman Michael Sharmant so svojím tímom a skvelí tanečníci z Phantoms Crew. Osloviť na spoluprácu práve tanečníkov ma podnietili najmä pasáže Michaela Jacksona, ktoré sa prirodzene spájajú s pohybom a tancom. A okrem iného zakladateľ skupiny Phantoms Crew, je môj dobrý kamarát a predovšetkým svetovo uznávaný tanečník, Noro Grofčík,“ spomína huslistka.

Ako huslistka v klasickom štýle má Martina na konte niekoľko medzinárodných ocenení. Debutová skladba Beethoven“s Thriller však naznačuje Mathiino smerovanie do budúcna – spájať hudobné štýly plánuje aj v ďalších skladbách a môžeme sa na ne tešiť už čoskoro.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok