Práve hráme

14/08/2023

Suzie Hroncová vydala spomienkovú pieseň pre svojho zosnulého otca s názvom Tato


Speváčka Suzie Hroncová prichádza s dojímavou piesňou s názvom Tato, ktorú venovala do neba jej otcovi Braňovi Hroncovi. Skladbu napísala len týždeň pred tým, ako jej ocino zomrel.  Nahrávala ju v štúdiu v Banskej Štiavnici pri Oskarovi Rózsuovi, ktorý mal na starosti podklad, mix a master skladby. Pri tvorbe jej pomáhali aj hudobníci Martin Valihora a Eugen Vizváry. Za réžiou videoklipu stojí Michal Nemtuda, s ktorým má Suzie už viaceré úšpešné spolupráce. Text a melódiu ku skladbe si zložila sama.

Nakrúcanie klipu prebiehalo v lesoch pri Plaveckom Štvrtku a v bývalej Kníhtlačiarni Svornosť, v novopostavaných Loftoch na Kominárskej. Suzie dokonca ochorela, pretože pri natáčaní bola zima, no radosť jej robil 3-ročný syn Riško, ktorý sa objavil v tejto piesni a zároveň v klipe prvýkrát.

„Skladbu som začala tvoriť v čase, keď som už vedela, že s tatinkom je zle. Uvedomila som si, že som mu žiadnu skladbu ešte nezložila. Refrén vznikol na balkóne v Turecku, keď som sa pozerala na more a západ slnka, pri počúvaní jedného z Oskarových podkladov. Skladbu som potom sfinalizovala u mňa doma na Slnečných jazerách v Senci, kde sme s tatom trávili veľa času a ešte ako deti chodili na celé dva letné mesiace. Mám tam s ním spojených veľa pekných spomienok,“ priblížila tvorbu skladby Suzie.

Braňo Hronec bol skvelý hudobník, skladateľ a klavirista

„Môj tato bol veľmi dobrý a kľudný človek. U neho som vždy našla pokoj, oporu a zázemie. Ani sa nedá slovami vyjadriť, ako strašne mi chýba. Každý deň, každú minútu. Čokoľvek robím, vždy si spomeniem na tata. Samozrejme ma ovplyvnil aj hudobne. Aby som s ním strávila ešte viac času, tak som si vymyslela projekt Suzie Goes To Classics, kde sme spolu hrali a spievali jazzove štandardy. Bol to pekný projekt. Tato hral na klavíri a ja som spievala,“ povedala o svojom ocinovi speváčka. Je jej ľúto, že sa ocino skladby nedožil, no verí, že sa k nemu tam hore pieseň dostane, pretože je robená z lásky práve pre neho.

Vystupovať s otcom začala už keď mala tri roky

Potom pôsobila v školskom chóre v Rakúsku a ako 19-ročná začala sólovú kariéru. Svoj debutový album vydala v roku 2008 a potom postupne osem singlov. Dva roky bola špeciálnym hosťom vo funkovej kapele u Kinga Ivana Vereša. Suzie si zaspievala na jednom pódiu aj s legendami ako Karel Gott či Jozef Laufer, ktorý jej krstil debutový album. Projekt, ktorý vytvorila naposledy, bol s jej otcom Braňom Hroncom – Suzie Goes to Classics with legendary Brano Hronec on the piano.

Vypočuj si túto krásnu novinku!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa / Matúš Zeťák

Nadácia Dobrý skutok