Práve hráme

28/07/2023

Ďalší úspech pre Slovensko: Tanečník Noro Grofčík nás bude reprezentovať na svetovej súťaži WORLD of DANCE v Kalifornii!


Takýto úspech sa doposiaľ nepodarilo dosiahnuť žiadnemu slovenskému tanečníkovi. „Pre mňa ako tanečníka je World of Dance top súťažou vo svete. Už od mojich tanečných začiatkov som sa veľmi rád pozeral na videá, kde som s úžasom sledoval týchto tanečníkov! Bol to môj sen sa tam raz dostať a zažiť ten pocit stáť na tom pódiu,“ dodáva Noro s nadšením.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Začalo to osobnou pozvánkou od porotcu WOD POLAND Andiho Murra na súťaž do Albánska, ktorú sám organizoval. Noro túto príležitosť využil a o mesiac neskôr už súťažil na WOD Albánsko, kde sa mu celú kategóriu podarilo vyhrať. Stalo sa tak prvýkrát v histórii slovenských tanečníkov vôbec. Na základe toho sa kvalifikoval na svetové finále WOD v Kalifornii, ktoré sa bude konať už o pár dní, a to od 11. do 14. augusta 2023.

„Som neskutočne vďačný za to, že práve ja budem môcť reprezentovať našu krajinu na tomto svetovom finále. Nedávno som síce dostal informáciu, že sólo kategórie sa nakoniec na svetovom finále nebudú otvárať súťažne, no dali mi ponuku na základe mojich referencií robiť showcase / vystúpenie na tomto svetovom finále. Čo je pre mňa ešte väčšia pocta aj takouto formou reprezentovať Slovensko,“ dodáva.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok