Práve hráme

26/07/2023

Oli Džupinková si vzala polročné neplatené voľno: Vstávam bez budíka, je to sloboda


Vstávala každé ráno o 4:00 hod., vysielala v rannej šou Hemendex a nahrávala rozhovory so Slovákmi a Slovenkami v zahraničí. Vo februári 2023 si vzala sabatikal, čo znamená polročné neplatené voľno, odišla do Austrálie aj na Filipíny a vstávala bez budíka. Aké to je? Pýtali sa jej kolegovia z Hemendexu – Peťa, Djuro a Marek v špeciálnej epizóde podcastu Slováci v zahraničí.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Oli v rozhovore svojim kolegom prezradila, že predtým, ako odišla na sabatikal, mala spravený itinerár. Prípravu na odchod vôbec nezanedbala, plány si totižto robila pol roka dopredu. „Musela som toho vyriešiť veľa. Nebolo to len o tom, povedať šéfom, že odchádzam,“ povedala na margo príprav. Taktiež priznala, že si urovnala veci v hlave a zároveň si „upratala“ financie tak, aby mala pripravenú rezervu.

Pripraviť sa musela aj na samotné cestovanie. „Dala som si taký záväzok, že každý mesiac by som aspoň raz chcela vycestovať do zahraničia,“ čo sa jej aj darilo. Veď nie nadarmo si z nech kolegovia robili žarty, že kde zase ide a či má ešte dovolenku. Vypočuj si celý rozhovor – ak plánuješ sabatikal, Oli ťa naň určite pripraví! 

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Rádio Expres

Mobilné aplikácie Rádia Expres