Práve hráme

07/07/2023

Legendárna pesnička Fast Car sa po 35 rokoch objavila na prvom mieste hudobného rebríčka. Vypočuj si tento skvelý cover


Písal sa rok 1988 a svetlo sveta uzrela sveta legendárna pieseň Fast Car od americkej speváčky Tracy Chapman. V roku 2016 na ňu DJ Jonas Blue vytvoril tanečný remix, vďaka ktorému prerazil na hudobnej scéne a mladej generácii predstavil túto pieseň.

Teraz, po 35 rokoch, sa o nej však zase začalo hovoriť, dokonca sa dostala na prvé miesto miesto prestížneho rebríčka Billboard v kategórii Country Airplay. Na tomto úspechu sa nepodieľala samotná speváčka. Za úspech môže Luke Combs a jeho nová verzia. Vypočuj si, ako znie!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Nikdy som nečakala, že svoju tvorbu nájdem v country rebríčkoch, ale som veľmi poctená, že sa tak stalo,“ povedala Tracy Chapman exkluzívne pre portál billboard.com. Speváčka taktiež dodala, že sa veľmi z Lukovho úspechu i z toho, že sa noví fanúšikovia dostali k tejto pesničke a tým pádom ju aj udržujú pri živote.

Emotívna pieseň v speváčkinom prevedení je skutočne chytľavá. A to nielen pre jej silný text, ale aj speváčkin prejav, ktorý sa ti od prvých tónov dostane pod kožu a už ho odtiaľ nedostaneš. Pesnička vyšla na jej debutovom albume a v piesni ide o to, ako sa mladá žena snaží vymaniť zo začarovaného kruhu a zmeniť tak svoj život, aj napriek tomu, že nemá nič, na čom by mohla stavať. Zaspomínaj si na originál a legendárny hlas Tracy Chapman!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Nadácia Dobrý skutok