Práve hráme

06/07/2023

Projekty pre verejný sektor musia byť lepšie ako pre súkromného developera, tvrdí španielsky architekt


V najnovšej epizóde, ktorá je tento raz v anglickom jazyku, privítal Peter Dostál španielskeho architekta Josého Torala. Nosnou témou rozhovoru boli sociálne byty, ktoré sú dôležitou súčasťou riešenia bývania pre ľudí, ktorí majú nízke príjmy a nie sú schopní požiadať o hypotéku. Práve projektu sociálneho bývania sa venuje architektonické štúdio v Barcelone Peris+Toral arquitectes.

Spomínané architektonické štúdio má „na svedomí“ v súčasnosti najvýznamnejší projekt. Ide o výstavbu 85 bytov v Cornella v Barcelone. Je to veľmi úspešný projekt, ktorý sa minulý rok dostal do najužšieho výberu prestížnej európskej ceny za architektúru Mies van der Rohe Award.

Vypočujte si najnovšiu zaujímavú epizódu, v ktorej sa dozviete, ako vlastne vznikla myšlienka takéto formátu. José Toral zároveň priblíži, čo znamená sociálne bývanie v španielskom koncepte vnímania a prečo tvrdí, že projekty pre verejný sektor musia byť lepšie ako projekty pre súkromného developera.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Hľadáte prírodné materiály pre vašu stavbu alebo premýšľate nad novou strešnou krytinou? Objavte rokmi overenú kvalitu v našich značkách Porotherm a Tondach. Navyše môžete využiť naše výhodné služby pre dokonalý základ Asistenčná služba pri založení prvého radu tehál | Wienerberger.sk, či získať z vášho nákupu stovky eur späť! Cashback (wienerberger.sk).

Spolupráca

Zdroj náhľadovej fotografie: Peris +Toral Arquitectes

Mobilné aplikácie Rádia Expres