Práve hráme

28/06/2023

Pamätáš si na speváčku Ann Lee? Preslávila sa najmä vďaka jednému hitu


Ann Lee je britská eurodance speváčka, ktorej kariéra vznikla v 90. rokoch. Najviac sa preslávila svojim veľkým hitom z roku 1999 s názvom 2 Times. Narodila sa v 12. novembra 1967 v Sheffielde v Anglicku a jej skutočné meno je Annerley Emma Gordon, no hudobný svet ju pozná ako Ann Lee.

Aj napriek tomu, že sa narodila v Anglicku, ku koncu 80. rokov sa presťahovala do Talianska a pripisujú sa jej zásluhy pri tvorbe obrovského hitu A Rhytm of the Night. Veľký úspech však prišiel až o desaťročie neskôr, keď sa vydala na sólovú kariéru. V roku 1999 vydala spomínanú pieseň 2 Times, s ktorou zožala obrovskú slávu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Pieseň sa stala veľkým hitom v Európe a taktiež bola považovaná za akúsi hymnu všetkých klubov. Skladba, ktorá v sebe nesie tanečné prvky a je veľmi chytľavá od prvých tónov, sa dostala na popredné priečky rebríčkov v mnohých krajinách.

Po úspechu s piesňou 2 Times vydala speváčka aj ďalšie skladby, a to vrátane piesní Voices a Ring My Bell, no už s nimi nezaznamenala veľký komerčný úspech. Napriek tomu si získala lojálnu skupinu fanúšikov a pokračovala v hudobnej kariére. Zaspomínaj si na 90. roky s jej najväčším hitom!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: YouTube

Mobilné aplikácie Rádia Expres