Práve hráme

29/06/2023

Vražda, ktorá otriasla celým Slovenskom: Svoju spolužiačku zavraždil preto, že mu neporadila na skúške


Mladá garda je jeden z najkrajších študentských internátov v Bratislave. Meno dostal podľa ukrajinskej protifašistickej organizácie. Okrem slovenských tu žije aj široká diaspóra zahraničných študentov z Vietnamu, arabských krajín či z Ukrajiny. A práve na tomto bezpečnom a veselom mieste sa v lete v roku 2022 udiala vražda, ktorá vyrazila dych celému Slovensku. O život prišla mladá ukrajinská študentka Mária. Na prvý pohľad záhadný prípad usmrtenia sa na piaty deň po nájdení mŕtveho tela začal znenazdajky vyjasňovať. Na políciu prišiel vypovedať Máriin kamarát a spolužiak Volodymir, ktorý ju na internátnej izbe našiel mŕtvu. Jeho výpoveď razantne zmenila priebeh nielen vyšetrovania, ale aj jeho vlastného života.

„Okolostojaci nerozumejú, prečo Vova robí takú hystériu. Aby sa to vyriešilo, zatlačia na kľučku. A dvere – sa otvoria. Boli len zabuchnuté, nie zamknuté. Pohlaď, ktorý sa naskytne, im vyrazí dych. Izba je prázdna a tichá. Na dlážke internátnej izby leží drobné útle dievča s blond vlasmi. Mária. Vyzerá, že len spí, prikrytá je dekou. Hneď sa k nej vrhnú, aby ju otočili. A v tej chvíli pochopia, že je už neskoro. Jej tvár a pery majú modrý odtieň, oči sú zakalené. V kútikoch úst má ešte zvyšky zaschnutej peny. Telo je chladné a poddajné. Je koniec.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

CREDITS
Scenár: Martin Mravec
Námet a dramaturgia: Diana Kacarová
Hlas: Martin Kaprálik
Psychologička: Sylvia Dančiaková
Vizuálna grafika: Nikolas Kysela
Zvuková produkcia: Miroslav Baričič
Podcast produkcia: Simona Mičová

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy
Nadácia Dobrý skutok