Práve hráme

29/06/2023

Richard Autner a Nela Pocisková zverejňujú duet, ktorý je oslavou rozchodu


Populárnych hercov Richarda AutneraNelu Pociskovú prvýkrát spojilo natáčanie známeho seriálu, v ktorom si zahrali manželský pár prechádzajúci si rozchodovou krízou. Táto téma sa stala zdrojom inšpirácie pre pesničku, na ktorej sa obaja herci autorsky podieľali a aj ju spoločne naspievali. Skladba Len nám dvom vychádza práve dnes na všetkých streamovacích službách cez vydavateľstvo Slnko Records a je prvým zverejneným singlom z pripravovaného druhého albumu Richarda Autnera.

„S Riškom sme sa spoznali pri natáčaní a v jeden deň mi zrazu napísal, že má skladbu a či si ju chcem vypočuť. Ja som si ju doma pustila a hneď po prvom vypočutí mi prišlo, že to je naozaj nádherná skladba. Text sme napísali obaja, každý svoj part a hudbu napísal Riško. Celú skladbu však zložil on. Je to proste naše,“ hovorí Nela Pocisková.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Rozchod ako oslava?

Pieseň je oslavou rozchodu manželského páru a zároveň vzdáva hold momentu, ktorý je často pre jednu stranu bolestivejší, ale v mnohom predostiera pravdu o medziľudskom vzťahu. Autori veria, že sa môže dotknúť viacerých ľudí, ktorí si v živote prešli niečím podobným a zároveň sa s ňou budú vedieť mnohé páry stotožniť.

Paradoxne, novinka by možno ostala na dne šuflíka, nebyť producentského zásahu Richardovho kamaráta, bubeníka a kapelníka Mareka Žilinca. Vyzerá to tiež tak, že hudobná spolupráca dvoch hercov bude mať pokračovanie. Nela vystúpi ako hosť na najbližšom Richardovom koncerte, a to už 26. júna v bratislavskom Štúdiu 12. Tam zaznie ich nový duet prvýkrát aj naživo.

„Viem si predstaviť, že by sme niekedy v budúcnosti vydali nejakú ďalšiu spoločnú pieseň a je možné, že vznikne ešte niečo silnejšie, či už v hudbe, alebo texte,“ dodáva Richard Autner, ktorý už zbiera nápady na svoj druhý autorský album.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Tlačová správa

Mobilné aplikácie Rádia Expres