Práve hráme

30/05/2023

Nový film s Leonardom DiCapriom si v Cannes vyslúžil 9-minútový aplauz!


Film s Johnnym Deppom, ktorý nesie názov Jeanne Du Barry dostal na medzinárodnom filmovom festivale v Cannes 7-minútové standing ovation. Snímka má však najnovšie konkurenciu. Prekonáva ju film Killers of the Flower Moon s Leonardom DiCapriom, ktorý si zaslúžil od divákov 9-minútový standing ovation. Svoju premiéru na festivale v Cannes mal pred pár dňami a ide už o šiestu spoluprácu medzi DiCapriom a režisérom Martinom Scorsesom, píše web people.com.

„Natočili sme to pred niekoľkými rokmi v Oklahome,“ hovorí Scorsese. „Bolo tam veľa trávy. Ja som New Yorčan. Bol som veľmi prekvapený. Bola to úžasná skúsenosť,“ dodal na adresu jeho diela. Na festivale sa k nim pridal aj herec Robert De Niro, ktorý si vo filme zahral strýka Leonarda DiCapria. Ten stvárnil Ernesta a jeho manželku Mollie hrá Lily Gladstone. Ďalšie mená v obsadení sú Brendan Fraser, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal a iní.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Film, ktorý vychádza zo skutočných udalostí, uvidia aj slovenskí diváci

Príbeh čerpá námet z rovnomennej knihy Davida Granna, ktorý je oceňovaným novinárom a autorom. Film nevykresľuje len záhadné vraždy, ale aj to, ako zrod FBI. Celý príbeh sa odohráva v 20. rokoch 20. storočia a zdá sa, že sa máme na čo tešiť. Zaujímavosťou je, že ide o skutočný príbeh a samotný autor ho označuje ako western s nádychom trileru.

Pôvodne sme sa filmu mali dočkať už pred dvoma rokmi, avšak premiéru mal až tento rok v Cannes. Dočkať by sme sa ho mali aj na Slovensku. Podľa Denníka SME je slovenská premiéra naplánovaná na 19. októbra.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Nadácia Dobrý skutok