Práve hráme

22/05/2023

Slovenská speváčka Emily hľadá v novom klipe svojho Janíčka


Slovenská speváčka EMILY, vlastným menom Denisa Petríková, ktorá je známa z dua Emily & Justice, prichádza s výnimočným sólo singlom Takého Janíčka. Ľudová skladba v modernom šate dostala svoju finálnu zvukovú podobu vďaka producentovi Markovi Vossovi, s ktorým speváčka spolupracuje už niekoľko rokov. „Snažíme sa ľudovú tvorbu priblížiť stále viac a viac mladšej generácii, ktorá sa k nášmu slovenskému folklóru moc neprikláňa. Robíme zásadne vždy hudbu, ktorá zábava a prináša pozitívnu náladu a ktorú potom môžeme vzájomne zdieľať naživo so svojimi fanúšikmi,“ dodáva Emily.

K piesni vznikol aj tanečný videoklip

Klip vznikal pod réžiou Pierra Lexisa a vidieť v ňom môžeš tradičné ľudové kroje. Speváčka si v ňom s folklórnymi tanečníkmi hľadá a nájde svojho Janíčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Natáčali sme v krásnom prostredí najväčšieho živého skanzenu- Osturňa. Prepožičali nám krásnu chalupu, pôvodný dom, kde sme natočili interiérové zábery. To ako kedysi ľudia žili je niekedy až dych berúce. V deň natáčania nám nakoniec vyšlo celkom pekné počasie a tak sme začali čo najskôr točiť exteriér, kde ma vytancovali traja krásni šuhaji. Neverila by som, aké ťažké je krútiť sa v objatí folklórnych tanečníkov. Každému, kto sa tomu venuje dávam klobúk dole. Točila sa mi hlava ešte niekoľko hodín potom,“ spomína s úsmevom speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: Pierre Lexis / Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok