Práve hráme

11/05/2023

Willy Wonka sa vráti na filmové plátna. Tento raz bez Johnnyho Deppa


Príbeh o sladkom svete Willyho Wonku a jeho továrni na čokoládu z knihy od Roalda Dahla sa dostal na filmové obrazovky prvýkrát v roku 1971. Film niesol názov Willy Wonka a továreň na čokoládu a samotného Willyho stvárnil skvelý Gene Wilder.

V roku 2005 dostal nové spracovanie s názvom Charlie a továreň na čokoládu, kde si hlavnú postavu zahral mladý Johnny Depp a réžiu mal v rukách jedinečný Tim Burton. Teraz, 18 rokov na to, sa môžeš tešiť na filmové spracovanie jednoducho pomenované Wonka, ktoré bude viac o Willym ako o jeho továrni. Budeš môcť nazrieť do minulosti, ktorá sa za týmto čokoládovým dobrodružstvom ukrýva a priblíži ti život jej zakladateľa.

Hlavnej úlohy sa zhostí mladý talent, zatiaľ čo škriatka stvárni Hugh Grant

Willyho Wonku stvárni Timothée Chalamet, ktorého určite poznáš z filmov ako Malé ženy, Duna či Interstellar. Portál variety.com uvádza, že rola Willyho Wonku je pre neho ako splnený sen. Herec tiež tvrdí, že postavy Wonku v minulosti boli skôr cynické, kým tento je „plný radosti, nádeje a túžby stať sa najväčším výrobcom čokolády.“

Pôvodné knižné spracovanie je o chudobnom chlapcovi, ktorý jedného dňa vyhrá zlatý lístok do celosvetovo známej továrne na čokoládu. V tejto najnovšej filmovej adaptácii však Charlieho a jeho priateľov nenájdeš, keďže sa sústredí na príbeh samotného Willyho Wonku. Vo filme sa ale objaví jeden z trpaslíkov Oompa Loompa, ktorého stvárni Hugh Grant. Ten bude neskôr pracovať a podieľať sa na chode celej továrne.

Tešiť sa môžeš na spievajúce a tanečné dielo, v ktorom Willy hľadá po svete čarovné recepty, z ktorých niektoré nakoniec vedia umožniť ľuďom lietať. „Každá dobrá vec na svete začala ako sen. Tak sa drž toho svojho,“ hovorí Willy v traileri. Ten sa premietal na exhibícii CinemaCon v Las Vegas, informuje spomínaný web.

Do naši kín by mal film doraziť 14. decembra 2023. Aj tebe sa už zbiehajú slinky?

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Mobilné aplikácie Rádia Expres