Práve hráme

20/05/2014

Môj koniec je definitívny: Tichý zabijak sa rozlúčil potichu.


Tak týmito slovami Miro po Dánoch spôsobil medzi novinármi malé ticho. Prvý z nás sa zmohol na: „Aj klubový?“ A Miro na to: „Aj klubový.“
Najväčší úspech? Zlatý Göteborg a Stanley cup v Pittsburghu. Najväčšie sklamanie? Strieborný Petrohrad a Buffalo 1999 – prehraté finále NHL s Dallasom.

1

Majstrovstvá sa pre nás skončili, pre mňa pokračujú. Naši idú domov v etapách, prvé lietadlo asi s dvadsiatkou hráčov odlieta z Minska ráno v stredu o šiestej, Vlado Mihálik letí ďalším lietadlom sám. Nuž transferová logika vie byť zvláštna. Zajtra odchádza aj veľká časť slovenských novinárov, poslucháči Expresu budú mať servis až do finále.
Dobrá správa – zistil som, že medzi Čižovkou a Minsk Arénou chodí aj špeciálna priama linka 914. Skvelé, až na to, že posledný ide o deviatej večer, keď sa ešte bude hrať. Nevadí, detail. Veď existuje aj metro.
Bielorusi sú každé ráno neuveriteľne dôsledný. Celé okolie haly prechádzajú v rojnici a meter po metri kontrolujú senzormi. Najväčšiu pozornosť venujú kvetinovej výzdobe. Presne týmto kvetinám venujú špeciálnu pozornosť.

2

Dobrovoľníčke Viktórii podarovali slovenskí fanúšikovia veci s národnými symbolmi. Pekné gesto vďaky za desiatky „Šajbu!“, čo nám venovali počas našich útokov. Teda myslím, že pár desiatok útokov sme na šampionáte mali…

3

Ak sú v Čižovka aréne voľné miesta, Bielorusi to riešia veľmi flexibilne. Dnes poslali 7 autobusov kadetov v identických zelených teplákových súpravách.

4

Prvé čo mi napadlo, bolo: „Tepláková souprava…“

NIGHTWORK – Tepláky

Mobilné aplikácie Rádia Expres