Práve hráme

03/03/2023

Spevák, ktorý sa preslávil skladbou I Believe I Can Fly, dostal ďalších 20 rokov väzenia


Americký spevák R Kelly sa topil v problémoch už niekoľko rokov. Najprv bol odsúdený na 30 rokov za sexuálne trestné činy, vrátane držania detskej pornografie, no teraz sa k tomu pridalo ďalších 20 rokov.

Celý trest, za ktorý bol odsúdený, okrem jedného roka, si odpyká v rovnakom čase ako spomínaný predchádzajúci 30-ročný trest. Ten dostal ešte minulý rok v New Yorku, uvádza portál nytimes.com. Pred rokom bol obvinený z vydierania a obchodovania so sexom, zatiaľ čo najnovší trest dostal za sexuálne zneužívanie maloletej osoby. Podľa dostupných informácií mal mať minimálne tri videá, na ktorých mal obťažovať svoju, vtedy 14-ročnú, krstnú dcéru.

Federálni prokurátori však žiadali, aby si okrem predchádzajúceho rozsudku odsedel 25 rokov, pretože podľa nich je nebezpečný pre spoločnosť a zároveň uviedli, že počas súdneho procesu neukázal žiadnu ľútosť.

V súčasnosti 56-ročný bývalý spevák sa preslávil v roku 1996 so skladbou I Believe I Can Fly, ktorá sa okamžite po vydaní stala veľkým hitom. V roku 1997 sa dokonca dostala na druhé miesto prestížneho rebríčka Billboard Hot 100.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Profimedia.cz

Mobilné aplikácie Rádia Expres