Práve hráme

22/05/2014

Po Šatanovi sa lúči aj Ivan


Opäť cestoval na šampionát, opäť komentoval a práve dnes sa lúči. Ivan Niňaj. Zažil som ho – ja ako ucho v mojej prvej redakcii. V denníku Šport. Ak potreboval pomôcť s počítačom, ktorý mu občas robil prieky, zavolal na mňa: „Mláádýýý.“ A už bolo jasné koľká bije. Šedá eminencia hokejovej žurnalistiky, jeho kolegyňa najskôr z telky, potom z novín Iveta Weiszová, mala rada v redakcii teplúčko. Aprílové lúče sa už poriadne opierali do okien a Ivetka si zapla ohrievač. Ivan to ťažko niesol, vyčkal chvíľku, kým odišla a tak vytrhol šnúru zo zástrčky, že pomaly ju vytrhol. Potom sa vrátil do telky a už sme sa stretávali len na hokejových akciách.

1Opäť sa vrátil ku komentovaniu, občas niečo frkol a stal sa symbolom veľkej internetovej zbierky komentátorských bonmotov, známych ako Niňajov svet. Inak Ivan je od nás z Liptova. Na strednej škole bol vraj frontmanom kapely Váľač Gúľavý (druh riasy) ale po latinsky. Počkajte, idem zistiť preklad… …Už mám: Volvox globator! Tomu hovorím názov kapely! Ktovie, čo hrali… Ivan dnes prišiel do štúdia v Čižovke cez celé mesto až z Minsk Arény, RTVS sa s ním rozlúčila v živom vysielaní. Semifinále a finále už komentujú „mlaaadíí“.

Váľač gúľavý – Volvox Globator
Váľač gúľavý – Volvox Globator

Zaujímavý fenomén na šampionáte: v amerických, kanadských, švédskych dresoch sú oblečení aj Bielorusi. Manželské bieloruské páry, deti, aj mládež chodia na hokeje iných krajín vždy s vlajkami na líci – on má jeden tím, ona ten druhý. Pravidelne. Asi to nebude náhoda, organizáciu Lukašenko poňal naozaj dôsledne.

Mobilné aplikácie Rádia Expres