Práve hráme

16/01/2023

Hex predstavuje nový singel s názvom Možno si pamätáš


Skupina Hex vydala 9 radových albumov, niekoľko živákov a výberoviek. Za svoju existenciu prešla minimálnymi personálnymi zmenami, avšak, v roku 2019 stratila svojho speváka Ďuďa. Ale ani táto smutná udalosť obľúbenú formáciu nezlomila a po 3 rokoch od straty sa zatvorila do štúdia, kde s novým gitaristom Lacom Tvrdým a spevákom Petrom Novákom alias Šarkanom začala nahrávať nové skladby. Prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu je pieseň Možno si pamätáš, ktorej text i hudbu zložil MartinFefeŽúži. Pozri si klip:

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„V piesni som sa snažil zachytiť vnútorné napätia partnerských vzťahov súčasnej spoločnosti. Rozchody sa dnes považujú za štandard. Ľudia veľmi rýchlo zabúdajú na to, čo bolo pekné. Vrhajú sa do nových vzťahov, aby po čase zistili, že sú opäť tam, kde nechceli byť. Nové dobrodružstvo je ako droga, bohužiaľ, organizmus vyžaduje stále vyššie dávky, až sa nakoniec stáva imúnnym,“ priblížil novinku jej autor Fefe.

Dôležitým prvkom novej skladby sú okrem jednotlivých členov Hexu aj prizvaní hostia. Aranžmány orchestra mal na starosti Slávo Solovic, vokály naspievala talentovaná Laura Weng, kontrabas nahral dlhoročný priateľ skupiny Martin Gašpar a o klávesy sa postaral Jakub Tvrdík z kapely Billy Barman. „Je to možno nečakaná pesnička od nás a pre mňa je super, že sme urobili možno nečakaný krok. Človek by nemal stáť na jednom mieste a opakovať rovnaký vzorec. Popravde, aj pri pesničke Keď sme sami sme sa stretli s názorom, že to nie ten typicky Hex, ktorý poznáme a šup, z pesničky sa stala najhranejšia slovenská skladba za posledných 10 rokov. My budeme radi, ak budú ľudia v prvom rade počúvať pesničku samotnú a verím, že sa im bude páčiť tak, ako naša predošlá tvorba,“ želá si Yxo.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Autor foto: Martin Driensky

Mobilné aplikácie Rádia Expres