Práve hráme

16/12/2022

Takto úžasne ešte Lucie neznela! Pozri si úchvatné video k hitu Dotknu se ohně


LUCIE sa po dvadsiatich rokoch vrátila k legendárnemu projektu LUCIE V OPEŘE. Tentoraz s výraznejším využitím symfonického orchestra, navyše v nových aranžmánoch. Z práve skončeného úspešného turné zároveň vznikla nahrávka najúspešnejších skladieb a práve vychádza vo forme nového albumu, spolu so špeciálnymi bonusmi v podobe vybraných sympho remixov najväčších hitov spracovaných úspešnými českými a slovenskými producentmi.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Album avizuje po septembrovom remixe legendárnych Černých andělů a následne nové spracovanie hitu Nejlepší, kterou znám, ktorý získal priliehavejší operný kabát, ďalší legendárny song Dotknu se ohně, ktorým koncerty vrcholili. Ako to bolo so vznikom tohto hitu, ku ktorému vznikol aj emotívny live videoklip režiséra a kameramana Radima Vežníka, spomína autor skladby Robert Kodym:

„Na kopčeku v Motole bol roku 1965 postavený Motel Stop podľa návrhu prof. Ing. akad. arch. Aleny Šrámkovej v štýle brutalizmu. Vo svojej piesni V motelu v Motole spieva o ňom Ivan Mládek, ale tiež Karel Gott v skladbe Půlnoc v Motelu Stop. Tak, a práve tam som pracoval za vlády dr. Gustáva Husáka v koksovej kotolni ako kurič. Pri pohľade  do plameňov mi začali napádať prvé motívy a slová pre pieseň Dotknu se ohně. Písal sa január 1989.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj náhľadovej fotografie: Marek Musil 

Mobilné aplikácie Rádia Expres