Práve hráme

23/05/2014

Čechom ukradli vlajku!


Ak ste dnes počúvali Hemendex, Ďurovia spolu so mnou riešili dilemu „čorknutej“ českej vlajky po víťaznom štvrťfinále s Američanmi. Bola to poriadna sranda, vraj im ju uchmatol bieloruský chlapec a bolo im za ňou smutno. Bola totiž na sedemnástich šampionátoch. No hádam to ich nároďaku proti Fínom pôjde. Inak partia z Prostějova bola žičlivá. Povedali mi: „Škoda braťja, (tak typicky česky vyslovená dvojhláska, ktoré nemajú – napríklad s takým Mečiarom sa natrápili poriadne.. vlastne aj my..), že ste nepostoupili.“ Myslím, že to mysleli úprimne. No a k tomu včerajšiemu českému zápasu… To bol nervák v závere. Kamoš Viktor to nazýva Važecký retiazkový kolotoč po 5 korún. Česi nevedeli miestami, kde skôr skočiť. Schyľovalo sa k najväčšiemu zvratu na šampionáte. Robil som po zápase rozhovor so Sašom Salákom (brankárom) a na tomto šampionáte som nevidel spotenejšieho a zadychčanejšieho hokejistu ako jeho po posledných dvoch minútach s Američanmi…

Alexander Salák mal s Američanmi skvelé zákroky a v závere aj kusisko šťastia. (Foto by Jäzva)
Alexander Salák mal s Američanmi skvelé zákroky a v závere aj kusisko šťastia. (Foto by Jäzva)

A čo ma teda riadne zaskočilo, je biznis so suvenírmi. Ako šampionátový „greenhorn“ som nepoznal pravidlo, ktoré moji skúsenejší kolegovia svätia. Nakúp domov hneď na začiatku, lebo po týždni nič nedostať. Ani plyšových maskotov, ani puky, ani dresy. Ja som sa spamätal po dvanástich dňoch. Ale! Studený pot po príchode do vyvrakovaného obchodu so suvenírmi, vystriedala radosť. Práve priniesli dotlačené oficiálne puky! Síce s 50 percentnou prirážkou (150 tisíc bieloruských šušňov), ale predsa ho mám!

Mám!
Mám!

Hotel, v ktorom bývam, si ma získal na záver taxi servisom, ktorý mi ponúkli. Za 15 dolárov z hotela na letisko, ktoré je 40 kilometrov za mestom. Hneď som si ho objednal, aspoň mám po starostiach! Pomaly začínam baliť, ale ešte predtým veľké finále.. Vo veľkej Minsk aréne. To ešte len bude Cirkus Humberto!

Nadácia Rádia Expres