Práve hráme

10/11/2022

Aj ty máš občas pocit, že ti niekto stojí za chrbtom? V rodine Bellovcov sa nevysvetliteľné incidenty skončili smrťou


Začalo sa to celkom nenápadne, drobnými incidentmi v domácnosti. Posunuté predmety, zvuk krokov na prázdnych chodbách, piskot myší, škrabot, zvláštne hlasy a pocit, akoby vám niekto stál za chrbtom. Skončilo to údajným posadnutím a tragickou smrťou.

Príbeh sa odohráva v meste Adams v štáte Tennessee v 19. storočí. Hlavnú hrdinku Elizabeth Bellovú a jej rodinu celé desaťročia drasticky šikanoval duch. Absurdnosti, ktoré vyvrcholili údajnou vraždou, boli natoľko populárne, že o nich vychádzali správy v novinách po celom svete. Inšpiráciu v tomto príbehu našlo veľa filmov, napríklad aj kultový horor Záhada Blair Witch. Z usadlosti, ktorá zahŕňa bývalú farmu Bellovcov je dodnes turistická atrakcia.

„Lucy, ktorá práve pribehla, uvidí svoju dcéru ako sa vznáša vo vzduchu a na mieste omdlie. V miestnosti vládne neznesiteľný zmätok. Plač sa strieda s výkrikmi a zem pod nohami sa vlní a nadhadzuje. Niekto tu v miestnosti JE. Niekto kto Betsy bije a drží v povetrí, niekto kto ich terorizuje už celé mesiace.“

Vypočujte si epizódu Posadnutý dom z novej série najúspešnejšieho slovenského mystery podcastu – Nezhasínaj!, ktorý vám priblíži príbeh Betsy Bell – kráľovny strašidelného údolia.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. P.S.: Báť sa je povolené!
Príbehmi hrôzy, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika, vás bude i naďalej sprevádzať herec Marek Majeský.

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Mobilné aplikácie Rádia Expres