Práve hráme

18/10/2022

Stvárniť dve role nie je pre Lauru Onusku žiaden problém. Vypočuj si novinku Jediná!


Mladá speváčka Laura Onusko obohacuje hudobnú scénu prvou skladbou z debutového EP, ktorá so sebou prináša tajuplnosť, nežnosť no najmä povzbudenie. Novinka Jediná je o speváčke, ale aj každom poslucháčovi, ktorý hľadá smerovanie celý život, no cez všetky prekážky nezabúda byť samým sebou. Splynutie toku myšlienok znázornila speváčka dvojrolou v emotívnom videoklipe. Pozri si, čo si pre teba tento mladý talent pripravil.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Skladba pôvodne nebola určená pre ňu

Očakávané EP otvára speváčka jej srdcovou skladbou Jediná, ktorého text je spod pera producenta Andreja Karlika. „Andrej ma síce poznal veľmi dobre, ale ani on nevedel o mojej ťažkej životnej situácii v tom čase, keď mi skladbu posielal. Pôvodne ju pritom nepísal pre mňa a len v poslednej chvíli si to rozmyslel a ponúkol ju mne,“ objasňuje Laura Onusko zrod piesne, ktorá jej pomohla sa pozrieť na životné udalosti z iného uhla, dodávajúc: Nie nadarmo sa vraví, že hudba lieči.“

Všetky pocity bezradnosti a nádeje ukrývajúcej sa v texte musela spočiatku pochopiť a prebrať si to vo vlastných myšlienkach. „Určite skladba zanechá za sebou stopu na zamyslenie a uvažovanie nad vlastným životom, pred ktorým sa neskryjeme a neutečieme. Spísané sú pocity, ktoré cítime, keď sme na pokraji zrútenia. A refrén je akoby obrovské prebudenie, nabudenie a otvorenie tretieho oka,“ ozrejmuje speváčka, ktorej skladba samej pomohla v jej životných úvahách.

Nahrávanie prebiehalo v rodnom meste Laury Onusko, nakoľko v čase nahrávania nebola speváčka mobilná, a tak sa s producentom Andrejom Karlikom riadili mottom, keď Laura nejde do štúdia, štúdio príde za Laurou. Pieseň získala moderný šat s tónmi elektrickej gitary, klavíra či syntetizátorov doplnených o elektronické zvuky.

Už onedlho môžeme očakávať ďalšie dve skladby zo speváčkinho EP.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj titulnej fotky: Tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok