Práve hráme

Nocadeň – V nás (naživo na Exprese)

15/12/2014

Slovenský hit týždňa: Nocadeň – V nás


Najlepšie domáce novinky na Exprese

Rádio Expres ti predstavuje skvelú slovenskú novinku, ktorú nahrala košická skupina Nocadeň. Pesnička sa volá V nás a chalani ju naživo predstavili na Exprese.

Skladbu V nás otextoval spevák Rasťo Kopina a hudbu dal dokopy spolu s bratom, gitaristom Robom. Nápad na pesničku vznikol v skúšobni. Singel predznamenáva už dlhší čas pripravovaný nový album.

O kapele
Bratia Rasťo a Robo Kopinovci boli v roku 1997 v Londýne na koncerte U2. Po návrate domov, do Košíc, sa rozhodli založiť si vlastnú kapelu. 25.12.1997 sa zišli na prvej spoločnej skúške a oficiálne vznikla skupina Nocadeň.
Čoskoro podpísali zmluvu s vydavateľstvom a už o tri roky sa ich hit Steny stal jednou z najhranejších skladieb v slovenských rádiách. Rok a pol na to sa im podarilo vydať album aj v Poľsku, a teda ak nerátame Česko, stali sa Nocadeň prvou
slovensky spievanou kapelou, ktorej vyšla platňa v zahraničí.

Skupina získala dve nominácie Hudobnej akadémie za rok 2000 v kategóriách Objav roka a Skladba roka, ocenenie SOZA za najúspešnejšiu skladbu mladého autora v oblasti populárnej hudby a na Slávikoch 2001 si prevzali ocenenie Skokan roka.
1. mája 2012 sa pri príležitosti 15. výročia založenia kapely uskutočnil v Štátnom divadle v Košiciach veľkolepý koncert.

Najväčšie hity Nocadeň: Steny, Pod lampou, Slová už nevravia nič, Letíš padáš, Kým nás smrť nerozdelí či Nestrieľajte do labutí. Vydali päť albumov a jednu výberovku.

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres