Práve hráme

27/06/2022

Veronika Strapková sa spojila so slovenským DJ-om. Výsledkom je novinka Sorry, ktorou chce búrať predsudky o psychických problémoch!


Veronika Strapková prichádza s novinkou Sorry, v ktorej sa nájdu mnohí mladí ľudia. Pandémia a vojna na Ukrajine u veľa ľudí vyvoláva úzkosti, strach, či prípadný smútok, no hanbia sa to pomenovať. Veronika ako študentka psychológie chce sňať stigmu z týchto emócií a odkázať poslucháčom, že vyjadrovať pocity, či už dobré, alebo zlé, je úplne v poriadku!

Pesnička je unikátna aj tým, že vznikla v spolupráci s DJ-om Milanom Lieskovským, ktorý do jej hudby prináša nové zaujímavé elektronické prvky, zatiaľ čo text si napísala speváčka sama.

Vypočuj si úprimnú novinku!
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Navonok vždy veselá a dobre naladená speváčka novou skladbou skutočne prekvapuje, pretože v nej spieva o pocitoch, ktoré sa spájajú s úzkosťou, smútkom a obavami. Téma úzkosti je dnes už aspoň čiastočne komunikovaná, ale stále mám pocit, že ľudí za tieto veci spoločnosť stigmatizuje,“ hovorí.

Veronika prednedávnom skončila bakalára a tvrdí, že počas štúdia sa veľa venovali témam, ktoré súviseli so sociálnou izoláciou človeka. „Keď som si predstavila, ako sa po dvoch rokoch vrátim medzi ľudí na koncerty, mala som aj ja sama pocit nevysvetliteľnej tiesne a obáv. U mňa boli racionálne odôvodnené a vedela som, prečo ich mám. Niektorí ľudia nevedia vysvetliť, čo sa im deje, a to je normálny jav. Preto som chcela touto piesňou ľudí podporiť, aby sa nebáli svoje emócie vyjadriť, nech sú akékoľvek,“ vysvetľuje talentovaná speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Spolupráca vyšla na výbornú a obidvaja si ju pochvaľujú!

Veronika skladbu urobila v spolupráci s DJ-om Milanom Lieskovským. Pri tvorbe sa stretli po prvý raz a obaja si spoluprácu pochvaľujú. „Milan do nej vniesol nové zaujímavé prvky elektronickej hudby. Pieseň ma inšpirovala na prvé počutie k textu, ktorý mi napadol okamžite. Tým, že je to žánrovo skôr elektro, tak mi sedelo spievať do toho po anglicky,“ spomína.

„Po Veronike som „poškuľoval“ už dlhšiu dobu, a tak mi veľmi dobre padlo, keď prišla do môjho štúdia nahrávať podcast. Po nahrávaní sme pokecali a hneď bolo jasné, že si sedíme a že ďalšia pieseň z mojej produkcie bude s Veronikou. Veľmi sa teším, že je singel hotový a že vám ho môžem predstaviť,“ dopĺňa ju DJ Milan Lieskovský.

„Taká je aj hudba. Je veselá a bez textu skôr nabáda k tancu, než zamysleniu, a to je pre mňa dôležité. Ukázať ten kontrast, že všetko v živote má aj svoju protistranu. To, čo prežívame, niekedy navonok nevidno. Rovnako, ako nevidno veľa zo skutočného cez sociálne siete a pri pohľade zvonka sú veci často skreslené. A preto je odkaz piesne jasný – menej súdiť a nebáť sa vyjadriť obavy,“ uzatvára speváčka.

Zdroj náhľadovej fotografie: Instagram

Mobilné aplikácie Rádia Expres