Práve hráme

30/05/2022

Lukáš Adamec predstavuje veľmi osobnú skladbu s názvom Áno, rozumiem


So sólovým štúdiovým albumom Na lepšie časy prišiel na konci minulého roka populárny slovenský spevák Lukáš Adamec po takmer piatich rokoch. Jedna z noviniek, ktorú sa rozhodol svojim fanúšikom priblížiť, je aj skladba s názvom Áno, rozumiem, ktorá je pre neho veľmi osobnou. Pozri si jednoduchý, no krásny klip, ktorý k spomínanej piesni predstavil.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Milostná pesnička Áno, rozumiem, pochádza z pera samotného speváka. „Pieseň vznikla v mojej hlave, teda jej hudobná časť už veľmi dávno, dokončiť hudbu mi pomohol Tomi Okres. Textovo som ju dokončil niekedy pred rokom a na album sa dostala ako jedna z posledných zvažovaných, keďže ide o osobnejšiu záležitosť,“ priznáva Lukáš Adamec.

Chcel spraviť pieseň, do ktorej sa dokážu vcítiť mnohí

„Vždy som vedel, že to musí byť romantická pieseň a niečo, čo bude osobné, a tak sa aj stalo. Mám mnoho piesní o láske, ale táto je špeciálna. Chcel som napísať pieseň o tom, ako získavam ženu, po ktorej veľmi túžim, ale už ma pozná a vie, kto som. Na to postačilo predstaviť si, že nie som so svojou priateľkou. Pri písaní tohto textu som si uvedomil, že nie som ľahký oriešok a že už mám niečo za sebou, a niečo si ťahám aj so sebou. Isto sa do tohto pocitu vedia vcítiť mnohí a možno aj mnohé…. Odkaz je jasný, láska nepozná prekážky a treba za ňou ísť,“ odhaľuje talentovaný spevák posolstvo piesne.

Ako by mal videoklip k novinke vyzerať, vedel spevák od začiatku. Hovorí, že chcel, aby bol čiernobiely a tak isto chcel, aby pre neho niečo znamenal a nebol povrchný. Jeho zámerom bolo, aby klip zachytával pokoj, úprimnosť, uvedomenie, lásku, radosť a nádej. Jednoduchosť a čistota nového vizuálu má umocňovať sentiment piesne.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na lepšie časy je druhým sólovým štúdiovým albumom, na ktorom sa nachádza 13 piesní vrátane duetov s českou stálicou Annou K či speváčkou Luciou Gibarti. Lukáš doposiaľ fanúšikom ponúkol videoklipy k piesňam: Tancuj mi, Najviac, Život je boj, či Zmiluj sa a aktuálne najnovší.

Zdroj náhľadovej fotografie: YouTube

Nadácia Dobrý skutok