Práve hráme

12/05/2022

Brána do iných svetov, trhlina, ktorá vedie do pekla. Český hrad Houska je centrom paranormálnych javov


Je jar roku 1612. České územie je za vlády kráľa Matyáša Habsburského rozkrojené na menšie panstvá. Drobný šľachovitý mládenec Jonáš Hurtík obratne našľapuje krížom cez les, keď sa pred ním z lesa vynorí vysoká skala. Z nej ako prízrak vyrastá kamenný hrad Houska. Nikto vraj nevie, prečo a kto ho v dávnych časoch postavil práve tu. Podľa legiend sa na hradnom nádvorí ukrýva brána do pekiel a pred nebezpečnou cestou pocestných varuje sivý mních bez tváre. Cesta diablovou trhlinou je náročná a ak odvážlivci vyviaznu živí, tak len s čertovým kopytom.

„Zvedavý Jonáš nazrie dnu a vyľaká sa. Také niečo ešte nikdy nevidel. V škárach sú zastrčené stuhnuté zvieracie telíčka. Dolu hlavou visia mŕtve myši, drozd a lastovička. Trčia z nich len nohy, akoby sa pokúsili vliezť dnu cez mrežu, ale zadusili sa v pasci. Nemôžu tu byť dlho, vyzerajú, ako keby zomreli pred chvíľou. Nožičky aj perie majú obhorené. Telíčka páchnu sírou a spáleninou.“

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. P.S.: Báť sa je povolené!

Ponorte sa s nami do príbehov podcastu Nezhasínaj! – skutočnosti inšpirované legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský.

Všetky časti podcastu Nezhasínaj!
Nadácia Dobrý skutok