Práve hráme

23/03/2022

Rival Sons dopĺňajú hviezdny playlist LOVESTREAM FESTIVALU


Nedeľa 12. júna 2022 je už dnes výrazne zaznamenaná v kalendároch všetkých rockových fanúšikov nielen na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Od ohlásenia vystúpenia Red Hot Chili Peppers v Bratislave je to takmer povinná koncertná jazda a hoci by sa mohlo zdať, že to by mohlo stačiť, nie je to pravda. Organizátori LOVESTREAM FESTIVALU posúvajú latku stále ďalej a tento dátum možno označiť za primárne „rockový“.

Line up interpretov doplnili ďalším menom – Rival Sons

Pre americkú rockovú kapelu Rival Sons to nebude prvá návšteva na Slovensku. Rockoví fanúšikovia ich mali možnosť vidieť v roku 2016, kedy si k nám doslova odskočili z koncertného turné kapely Black Sabbath, ktorým robili predskokanov. Už vtedy bolo jasné, že zostava Jay Buchanan (spev), Scott Holiday (gitara), Dave Beste (basová gitara) a Michael Miley (bicie) robí výnimočnú hudobnú produkciu.

V ich hard-rockových a blues-rockových nahrávkach možno počuť vplyvy Led Zeppelin či Bad Company. No ani toto nestačí na úplnú charakteristiku zvláštneho a výnimočného zážitku, ktorý dokážu priniesť divákom na koncertoch.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

LOVESTREAM FESTIVAL touto voľbou potvrdzuje a zvýrazňuje nedeľnú rockovú náladu, pričom Rival Sons nie sú náhodnou voľbou. „Mali sme v hľadáčiku viacero kapiel. V prípade Rival Sons zavážili aj aktuálne recenzie ich severoamerického turné. Vedia si fanúšikov získať práve vďaka svojim koncertom, na ktorých nechýbajú skladby ako Pressure and Time, Too Bad či All Over the Road,“ povedala organizátorka festivalu Silvia Nemčovičová. Ich vystúpenia sa vyznačujú veľkým dôrazom na kvalitu zvuku a vynikajúcou šou.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Unikátny zážitok, na ktorý sa nezabúda. Týmito slovami možno charakterizovať prvý ročník LOVESTREAM FESTIVALU. „Od prvej myšlienky na festival sme vedeli, že chceme na Slovensko priniesť niečo výnimočné. Som hrdá na celý tím, že sa nám podarilo zostaviť line up, ktorý je doslova neuveriteľný a neraz sa stal aj terčom rôznych hoaxov. Nechceli sme si vyberať medzi fanúšikmi popovej, tanečnej a rockovej hudby. Cítili sme, že je čas nás všetkých opäť spojiť a to sa nám dúfam aj podarí. Hudba a skvelá šou je základom LOVESTREAM FESTIVALU, no aj tu pôjdeme ešte trochu ďalej. Už onedlho predstavíme aj ďalšie súčasti podujatia, ktoré doplnia výnimočný zážitok divákov festivalu,“ dodala S. Nemčovičová.

Headlinerom prvého LOVESTREAM FESTIVALU je americká rocková skupina Red Hot Chili Peppers, ktorá vôbec po prvýkrát vystúpi na Slovensku. Počas troch dní – 10. až 12. júna 2022 sa na futbalovom štadióne Tehelné pole v Bratislave predstavia aj ďalšie medzinárodné hviezdy ako Dua Lipa, Calum Scott, Lost Frequencies, Zara Larsson, Rival Sons či Zoe Wees ako aj najvýznamnejšie kapely československej scény – IMT Smile, Lucie, Inekafe, Horkýže Slíže, Heľenine oči, No Name, Kryštof či Čechomor.

Vstupenky na festival sú k dispozícii v predajných sieťach Predpredaj.skTicketportal.sk.

Zdroj: tlačová správa
Zdroj náhľadovej fotografie: tlačová správa

Nadácia Dobrý skutok