Práve hráme

01/03/2022

„Dcéra mi hodila medailu do hlavy,“ povedal bronzový Mislav Rosandič jednému z hokejových komentátorov


Tiket je podcast Branka Capa, v ktorom sa zaoberá svetovým športom a najmä futbalom. Najnovšia epizóda je však z iného súdka, pre zmenu sa bude venovať hokeju a do podcastu si pozval komentátorov Pavla GašparaRasťa Konečného, ktorí boli pri tom, keď slovenskí hokejisti získali bronz na tohtoročnej olympiáde v Pekingu. Prinášajú exkluzívny pohľad spoza mantinelu!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Komentátori hodnotia úspech slovenských hokejistov, o ktorom hovoria, že nadšenie z neho ešte stále doznieva. Pavol Gašpar priznal, že mu je trošku ľúto, že oslavy nemohol prežívať priamo na Slovensku, na druhej strane si uvedomuje, že mnohí, naopak, závidia práve komentátorom, že mohli byť priamo v centre diania.

Rasťo Konečný povedal, že pracovné dni počas trvania olympiády boli zreteľne jednoduchšie, keď sa slovenským hokejistom darilo. Ľudia boli podľa neho viac usmiati a atmosféra bola príjemnejšia. Udáva, že šport je fenomén, ktorý dokáže spájať národ. Presne to sa stalo aj po tom, ako Slovensko získalo bronzovú medailu.

V najnovšej epizóde „oslavného“ podcastu sa dozvieš:

  • či sú nám Fíni sympatickí a akí sú ako ľudia, ale aj ako hráči,
  • ako vnímajú trénera reprezentácie Craiga Ramsayho,
  • pri čom mali najväčšie nervy počas turnaja?,
  • čo všetko mohli zažiť počas olympiády,
  • či chlapci vládzu hrať zápasy v Extralige hneď po tom, ako prileteli z Pekingu,
  • o robotických barmanoch a stravovaní.

Pavol Gašpar, komentátor RTVS, bol priamo v Pekingu a počas rozhovoru priniesol aj náhľad do toho, ako to tam vyzeralo. „Nechcem, aby to vyznelo, že sa sťažujeme, vedeli sme, do čoho ideme, ale táto olympiáda priniesla asi najmenej vedľajších zážitkov, ktoré sme mohli zažiť niekde mimo štadióna. Nemohli sme ísť nikde,“ hovorí.

Všetci sú zvedaví na oslavy, tie však  vedia priniesť aj zranenia, o čom sa presvedčil aj hokejista Mislav Rosandič. Všetci sa čudovali, prečo má na čele šrám. „Dcéra chytila medailu a hodila mi ju do hlavy,“ povedal Rasťovi Konečnému.

Všetky zákulisné informácie sa dozvieš v najnovšej epizóde podcastu Tiket. Nájdeš ho už teraz na Podmaz.sk a vo vašich podcastových aplikáciách.

Nadácia Dobrý skutok