Práve hráme

24/02/2022

Vlastná rodina zatvárala deti do klietok, topila ich a pálila cigaretami. Otrasný prípad z Čiech dodnes nie je úplne vysvetlený


Kuřim, 7. máj 2007. V desaťtisícovom mestečku na juhu Moravy vládne ospalý pondelok. Novopečený otecko Eduard nastavuje baby monitor. Pri skúške zariadenia sa mu na obrazovke zjaví cudzí chlapec. Už na prvý pohľad je zjavné, že dieťa sedí v stiesnenom priestore. Eduard zalarmuje susedov, aj políciu. Po príchode polície na miesto činu sa zistí, že susedka vo vedľajšom byte týra svojho iba 8-ročného syna Ondrejka. V byte žije aj jej druhý syn Jakub a údajne autistická adoptívna dcéra Anička. Matka je okamžite zadržaná. Vtedy ešte nikto netuší, že nájdením chlapca sa iba narazilo na špičku obrovského ľadovca. Zablúdený signál, ktorý sa Eduardovi náhodou podarilo zachytiť, totižto spustil jednu z najbizarnejších kriminálnych káuz v modernej histórii Európy. Prípad, ktorého korene siahajú až do 80. rokov, je príšerným, živým príkladom generačného násilia.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ponorte sa s nami do hlbín policajných archívov a pripomeňte si tie najhrôzostrašnejšie prípady v dejinách našej kriminalistiky. Príbehom vás sprevádza herec Martin Kaprálik a psychologička Sylvia Dančiaková.

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy
Nadácia Dobrý skutok