Práve hráme

13/01/2022

Kňaza našli zavraždeného so sekerou v hlave. Tento ohavný čin Dušana Kazdu však nebol v tú noc jediný


Je streda 22. októbra 2002, pol šiestej ráno. Miestne farníčky z dedinky Dub na Morave na priedomí kostola nachádzajú mŕtve telo kňaza. V roztrieštenej lebke má zaťatú sekeru. Zavraždený duchovný však v ten večer nebol jedinou obeťou nutkavej chuti zabíjať. „Čudný pocit“, ako ho neskôr pomenoval sám vrah, bol zodpovedný za plejádu výtržností, vandalizmus a ďalšie brutálne útoky na nevinných ľuďoch. Vzhľadom na vážnu neliečiteľnú poruchu osobnosti a brutalitu nezmyselného činu, bol vrah odsúdený na doživotie. V base sa obrátil na vieru, dal sa pokrstiť a prijal sviatosť birmovania. Rozhrešenie za spáchané činy mu dal sám biskup. Podľa svojho bývalého spoluväzňa Jiřího Kajínka je dnes spokojný na samotke, kde sa nemusí s nikým rozprávať.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ponorte sa s nami do hlbín policajných archívov a pripomeňte si tie najhrôzostrašnejšie prípady v dejinách našej kriminalistiky. Príbehom vás sprevádza herec Martin Kaprálik a psychologička Sylvia Dančiaková.

Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Všetky časti podcastu Kriminálne spisy
Nadácia Dobrý skutok