Práve hráme

26/11/2021

Karin Ann ukázala silné emócie v novinke we´re friends, right


„Ak je vzťah toxický, ani ako priateľstvo po rozchode fungovať nebude…“ odkazuje svetová slovenská umelkyňa Karin Ann v novinke we´re friends, right?

„we´re friends, right? je o emóciách v toxickom vzťahu, ktoré nastanú, ak sa romantický vzťah, ktorý nevyšiel, snažíte udržať ako priateľstvo, aby ste danú osobu nestratili, ale z rôznych dôvodov ani to priateľstvo potom nefunguje… Vedie to k silným emóciám, ktoré potrebujete vykričať, aby ste sa mohli pohnúť ďalej,“ vysvetľuje Karin. Ako dodáva, myslí si, že každý zažil podobné emócie, a preto sa s pesničkou môžu ľudia stotožniť. Nová skladba na prvé vypočutie zaujme výrazným gitarovým soundom, pod ktorý sa podpísal Phil X, gitarista legendárnej formácie Bon Jovi.

Karin Ann – we´re friends, right? (official video)

Kvôli nakrúcaniu videoklipu Karin odletela začiatkom novembra do Talianska. Tentokrát si k spolupráci prizvala talianskeho režiséra Simone Bozzelliho, ktorý má na konte okrem iného tiež klip IWBYS (I Wanna Be Your Slave) pre medzinárodne úspešnú formáciu Måneskin, ktorá zvíťazila v Eurovision Song Contest 2021. „Keď som videla Simoneho prácu, veľmi ma zaujala. Pomyslela som si – on by mohol byť otvorený odlišnému prístupu pri výrobe klipu – a našťastie, prejavil záujem o spoluprácu,“ prezrádza Karin. „Všetko prebiehalo veľmi dobre, mala som šťastie, že som hneď našla „open minded“ ľudí. Napríklad režisér mi pred prvou scénou povedal: „zapneme kameru, a chcem vidieť, čo s tým urobíš“ – takže som cítila, že som to naozaj ja, zobrazená autenticky tak ako som to cítila – bez akéhokoľvek tlaku,“ opisuje Karin.

„Najviac si cením, že Karin mi dala priestor experimentovať a zvizualizovať jej myšlienky. Nepochybujem o tom, že by sme mohli spolupracovať aj na ďalších projektoch v budúcnosti,“ zhodnotil Simone Bozzelli.

Výsledkom kreatívnej slovensko-talianskej spolupráce medzi Karin a Simonem je kontrastná mozaika – vizuál, ktorý na jednej strane ukazuje spomienky na šťastné okamihy a na druhej strane hnev, na ktorý sa celý príbeh zmení. „Myslím si, že ženy umelkyne sa často hanbia v klipoch ukázať emócie ako hnev, alebo sú za to kritizované, a to sa mi nepáči, pretože aj to sú ľudské emócie, ktoré všetci bez rozdielu máme, preto som sa pred nimi v klipe nechcela skrývať,“ vysvetľuje Karin.

Mobilné aplikácie Rádia Expres