Práve hráme

12/11/2021

Peter Bič Project s novým albumom Hlava opäť prekročili prah svojej tvorby


Zhruba 2 roky po vydaní albumu Labyrint prichádza skupina Peter Bič Project s novým albumom, ktorému dali názov Hlava. „Album Hlava sme nahrávali priebežne dva roky a keďže nás netlačil čas, mohli sme sa s piesňami krásne vyhrať, pozvať si do štúdia rôznych hostí a každej piesni sa poriadne venovať. Keď sme album priniesli do vydavateľstva, prekvapila nás ich reakcia, keď sa po jeho vypočutí vyjadrili, že by sme mali každú jednu pieseň predstaviť zvlášť, pretože by im bolo ľúto, ak by sa k poslucháčom nedostali všetky piesne, ale len 2-3 single,“ povedal o novom albume Peter Bič.

Ďalšie práce na ňom pokračovali aj v prestávkach medzi koncertami letného turné a koncertov, ktoré boli presunuté z roka 2020. „Mali sme možnosť zistiť, ako fungujú naše nové skladby na našich poslucháčov. Na albume Hlava sú skladby Máj a Všetko bude fajn, ktoré už vyšli skôr. Musím povedať, že ma veľmi potešilo, keď som videl, že ich poznajú, a že ich bavia.“

Skupina sa rozhodla pripraviť aj videoklip k piesni s rovnomenným názvom albumum Hlava. Pozri si ho! Túto novinku budeš v premiére na Exprese počuť už dnes popoludní v šou Milujeme víkend.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Hudbu na albume zložil Peter Bič a na niektorých sa autorsky podieľala aj speváčka Viktória Vargová.  „Mám z tohto albumu obrovskú radosť. Peter zložil nádherné piesne a teším sa, že som aj ja v dvoch piesňach mohla autorsky priložiť ruku k dielu. Okrem toho, texty, ktoré pre nás napísali Vlado Krausz a Michal Mifkovič, sú pre mňa úplne čarovné a krásne sa spojili s hudbou. Pri každej piesni mám zimomriavky a chcem ju počuť znova a znova,“  dodáva Viktória.

HLAVA
Predpredaj

Nový albumu Peter Bič Project
si môžeš predobjednať tu!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Mobilné aplikácie Rádia Expres