Práve hráme

19/11/2021

5 tipov, ako mať krásnu a sviežu pleť aj počas chladných a mrazivých dní


Ako sa zvykneš chrániť a zohrievať v zime? Niekomu stačí poriadna bunda, niekto si pribalí aj čapicu či šál a tí poctivejší dokonca rukavice. Na čo však ale väčšina z nás zabúda, je ochrana tváre. Tá si v zime „užije svoje“ a preto je lepšie nepodceniť ochranu svojej pleti ani počas chladných či mrazivých dní. Všetci predsa chceme mať krásnu a sviežu pleť počas celého roka! Vďaka týmto piatim tipom sa ti to môže podariť:

1. Jeden krém na všetko neexistuje

Aj keď by sa mohlo zdať, že používanie jedného krému na všetko je čisto mužskou záležitosťou, určite sa aj medzi ženami nachádzajú tie „pohodlnejšie“, ktorých kozmetika obsahuje takúto alternatívu. Dajte si na to počas zimných mesiacov však pozor. To, čo je pokožke a pleti prospešné v lete, nemusí byť prospešné počas treskúcej zimy. Tvoja pleť si to odskáče za teba. Delenie krémov na denné a nočné či vhodné na leto a zimu nie je iba marketingovým výmyslom, ale faktom.

2. Nezabudni na SPF ochranu proti slnečnému žiareniu

Spálená pokožka či tvár nie je výhradne letnou záležitosťou. Spáliť sa na slnku aj keď nepociťuješ horúčavu je naozaj nepríjemnou záležitosťou – človek má pocit, že mu je zima, no pokožka je vystavená slnečnému žiareniu a trpí. Zima je práve tým obdobím, kedy sme vystavovaný teplotným výkyvom a prechádzame z teplého pohodlia domova do vetra či mrazu. Počas chladných a mrazivých dní je potrebné posilniť ochranu pokožky, s čím vám pomôžu krémy s dostatočnou SPF (Sun Protection Factor) ochranou.

3. Pozor na popraskané pery

Na hlavu dáš čiapku, na ruky rukavice, no ak nemáš svoje pery zahalené práve rúškom, zaslúžia si pozornosť aj počas chladných či mrazivých dní. Pokožka na perách je mimoriadne citlivá a jemná a používanie niektorých rúžov ich môžu ešte viac vysušiť. Práve z tohto dôvodu by si mala mať po ruke minimálne balzam na pery a raz za čas im dopriať aj zvýšenú starostlivosť v podobe peelingov či masiek.

„Neexistuje zlá či nedokonalá pleť. Existuje len pleť, ktorej sa nevenuješ podľa toho, čo skutočne potrebuje.“
4. Dopraj si relax s výživnou maskou

Návšteva kozmetičky by mala patriť k tvojim pravidelným rituálom nielen počas zimy, ale celoročne. Ak však máš rada veci sama pod kontrolou, svoju kozmetiku by si mala pravidelne dopĺňať o rôzne séra, olejčeky či masky, ktoré sa postarajú o vyživenie tvojej pleti a zjemnia nepríjemné dotyky mrazu a chladu. Dôležité je poznamenať, že akúkoľvek masku na tvár je potrebné nanášať na čistú tvár. Ak sa ti podarí zohnať multifunkčnejšiu masku, ošetriť si ňou môžeš aj krk či dekolt. Dobrou voľbou sú tie masky, ktoré regenerujú, hydratujú a čistia.

5. Dôležitá je hydratácia

Nezabúdaj na tekutiny. Aj keď priamo nemáš pocit, že na tom záleží, opak je pravdou. Dostatok tekutín môže zaručiť, že tvoja pokožka bude konštantne hebká a vrásky, ak sa ti už stihli nejaké objaviť, nebudú tak výrazné. Nielen počas zimy, ale všeobecne sa skús vyhnúť sladeným nápojom a siahni radšej po čistej vode, alebo po čaji, ktorý ťa zároveň aj zahreje. Čo sa však týka kozmetiky, je vhodné pitný režim doplniť aj o hydratačné séra, ktoré napnú pokožku a pleť a dodajú jej svieži vzhľad a efekt žiarenia. A kedy inokedy žiariť, ak nie počas chladných sychravých dní.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

V spolupráci s makeup.sk
Zdroj: PR článok

Nadácia Dobrý skutok